متاورس

Web3، NFT2.0، متاورس، و “رنسانس انسانی”: روندهای فناوری که در سال 2022 باید مراقب آنها بود

سال جدید بسیاری از روندهای نوظهور فناوری را که در سال 2021 شاهد بودیم، به همراه دارد، از جمله مرحله بعدی اینترنت و متاورس، اما همچنین می‌تواند منجر به رنسانس انسانی شود زیرا نقش فناوری را زیر سوال می‌بریم.

Euronews.next نگاهی می‌اندازد به آنچه در آینده برای سال 2022 در انتظار خواهد بود.

وب 3، بلاک چین و NFT2.0

Web3 کلید واژه سال 2021 بود و در سال 2022، می‌توان انتظار داشت که شرکت‌ها سعی کنند از این چشم‌انداز غیرمتمرکز اینترنت استفاده کنند.

Web3 با فناوری بلاک چین تعریف می‌شود، همان سیستمی که توسط ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده می‌شود، اما هدف آن استفاده از فلسفه برابری برای حذف دروازه‌بانان مرکزی اینترنت مانند گوگل و فیس‌بوک است.

ما به طور رسمی در مرحله Web3 اینترنت نیستیم، اما بلوک ها در حال حاضر در حال ساخت هستند. در سال 2022، می‌توان انتظار داشت که شرکت‌های بیشتری از جمله متا، شرکت مادر فیس‌بوک، سعی کنند خود را در Web3 غرق کنند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز با استناد به یک آگهی شغلی داخلی برای یکی از مدیران ارشد متا، متا به دنبال “سازگاری عمیق” با فناوری بلاک چین است.

اندرو باسورث، مدیر ارشد فناوری (CTO) در متا نوشت: “راهنمای کلی من این است که تعامل عمیق با بلاک چین را هدف قرار دهم.”

هنوز مکان های زیادی وجود ندارد که من انتظار دارم به طور انحصاری به آنها تکیه کنم، اما اگر فرصتی برای همکاری مشترک با کارآفرینان در فضای Web3 ببینیم، انتظار دارم ارزشش را داشته باشد.

NFTها همچنین در سال 2021 در صحنه فناوری ظاهر شدند. امسال می توانیم انتظار NFT2.0 را داشته باشیم.

در ماه نوامبر، LTO بلاک چین هلند ارتقایی به نام Titanium را معرفی کرد که مشکل NFT های موجود را حل می کند که اکثر دارایی ها را نمی توان به طور کامل خریداری کرد و باید از طریق شخص ثالث معامله شود.

متاورس و رنسانس انسان

همانطور که انتظار می رفت، شرکت های بیشتری نیز تلاش خود را در دنیای متاورس، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام می دهند، جایی که می توانیم بازی کنیم، کار کنیم و معاشرت کنیم.

اگرچه این فناوری در مراحل اولیه خود است، اما با جهشی در حال توسعه است. بسیاری از دنیای واقعیت مجازی، مانند متا، به هدفون نیاز دارند.

اما این می تواند به زودی به عینک های واقعیت افزوده یا حتی لنزهای تماسی تبدیل شود.

به گفته منابع آگاه، اپل سخت بر روی این فناوری کار می کند و انتظار می رود هدفون های خود را در سال 2022 عرضه کند. گزارش های رسانه ها همچنین نشان می دهد که هدفون اپل می تواند شامل ردیابی چشم و دوربین هایی باشد که می تواند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را با هم ادغام کند.

گرد لئونارد آینده پژوه به یورونیوز نکست گفت: کل بحث در مورد متاوره اساساً به ما می گوید که ما می توانیم در یک فضای مجازی با آواتار زندگی کنیم و به بدن نیازی نداریم.

در حالی که او گفت که مزایای بالقوه ای را در متاورژن می بیند، به عنوان مثال در محل کار، ممکن است “رنسانس انسانی” رخ دهد.

من بحثی را می بینم که می گوید متاورس بسیار جالب است. اما هیچ کس نمی خواهد در متاورس ازدواج کند. لئونهارد گفت: “خب، افرادی هستند که علاقه مند هستند، اما هیچ کس نمی خواهد با یک روبات در منطقه متاورس ازدواج کند.”

«تکنولوژی فقط یک ابزار است، نه هدف. من فکر می کنم که یک رنسانس به این معنا رخ خواهد داد که مردم می گویند، “ما در این مورد تجدید نظر خواهیم کرد تا ببینیم آیا برای زندگی شما خوب است.”

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین به رشد خود ادامه خواهند داد و در شرکت ها به طور فزاینده ای رشد خواهند کرد.

هوش مصنوعی می تواند در زمینه هایی مانند…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا