تکنولوژی

Warpath روسیه یک پیشنهاد VPN رایگان می خواهد

با حمله نیروهای نظامی روسیه به اوکراین، Atlas VPN به خبرنگاران در آن منطقه جنگی با استفاده از شبکه خصوصی مجازی خود (VPN) به صورت آنلاین محافظت سنگین ارائه می دهد.

روز پنجشنبه، این شرکت حمایت خود را از خبرنگاران و متخصصان رسانه در اوکراین اعلام کرد. نمایندگان رسانه های اوکراین که به اشتراک VPN ممتاز نیاز دارند باید Atlas VPN را ایمیل کنند. تیم در عرض 24 ساعت پاسخ خواهد داد.

اشتراک VPN ممتاز برای خبرنگاران بدون هزینه است. ادوارد گاربینیس، محقق و ناشر امنیت سایبری در Atlas VPN، توضیح داد که هیچ تعهد طولانی مدت یا چیزی شبیه به آن ضمیمه نشده است.

“این کاملا رایگان است. اشتراک پریمیوم سرویس ما به مدت یک سال ادامه خواهد داشت و شامل تمام ویژگی‌هایی است که افرادی که برای آن پول پرداخت می‌کنند، دریافت می‌کنند.

ضمانت اجرای کار

VPN ها تمام ترافیک اینترنت شما را از طریق یک تونل رمزگذاری شده تغییر مسیر می دهند. در برابر جاسوسی آنلاین هکرها، دولت ها یا ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) دفاع می کند.

همچنین آدرس‌های پروتکل اینترنت (IP) کاربران را پنهان می‌کند که می‌تواند آنها را در برابر سانسور و سایر محدودیت‌های اینترنتی محافظت کند.

به گفته Garbinis، Atlas VPN از آزادی آنلاین و فراتر از آن پشتیبانی می کند و می خواهد به خبرنگارانی که امنیت خود را به خطر می اندازند کمک کند تا دقیق ترین اطلاعات را در اختیار عموم قرار دهند.

وی افزود: «به این ترتیب، نمایندگان رسانه‌ها می‌توانند تحقیقات خود را به صورت آنلاین انجام دهند و یافته‌های خود را در حالی که با رمزگذاری درجه نظامی محافظت می‌شوند، به اشتراک بگذارند، که به طور کامل فعالیت‌های آنلاین آنها را پنهان می‌کند».

محافظت از VPN

یک VPN در این سناریو دو مزیت ارائه می دهد که توسط Garbenis ارائه شده است.

اول، افراد را از قرار گرفتن در معرض حملات DDoS محافظت می کند. این امر به ویژه برای خبرنگاران آزاد که در صورت هدف قرار گرفتن توسط عوامل تهدید از حمایت برخوردار نیستند، بسیار مهم است.

در حالی که محافظت از خود در برابر حملات DDoS برای شرکت های بزرگ دشوار است، اما برای افراد اینطور نیست.


او گفت که کاربران می توانند آدرس IP خود را با اتصال به سرور VPN پنهان کنند، به این معنی که هکرها نمی توانند شبکه شما را پیدا کنند و بنابراین نمی توانند شما را هدف قرار دهند.

ثانیا، نه ISP آنها و نه هیچ شخص ثالثی هیچ ردگیری از فعالیت های خبرنگاران آنلاین نخواهند داشت. امیدواریم که این امر آنها را تشویق کند تا اطلاعات را به طور آشکارتر به اشتراک بگذارند، حتی اگر با نام مستعار یا با پیام خصوصی با رسانه ها انجام شود.

واکنش زمان گرا

هفته گذشته در 15 فوریه، مهاجمان سایبری موج عظیمی از حملات DDoS را به راه انداختند که وب‌سایت‌های وزارت دفاع، ارتش و دو بانک بزرگ آن، PrivatBank و Oschadbank را نابود کردند.

این هفته در روز چهارشنبه، یک حمله DDoS دیگر چندین وب سایت دولتی، نظامی و بانکی اوکراین را نابود کرد. به گزارش وبلاگ Atlas VPN، دور دوم حملات سایبری باعث قطعی های کوتاه مدت شد.

به گفته سازمان های دولتی آمریکا و انگلیس، این حملات توسط اداره اطلاعات اصلی روسیه انجام شده است. کارشناسان امنیت سایبری هشدار می‌دهند که با وجود تهاجم گسترده در حال حاضر، می‌توان انتظار حملات سایبری بیشتری را داشت.

Atlas VPN در روز پنجشنبه ۲۴ فوریه، ساعاتی پس از حمله نیروهای مسلح روسیه به این کشور، از ارائه سرویس رایگان VPN به خبرنگاران در اوکراین خبر داد.

اطلاعیه کامل اشتراک VPN…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا