بازرگانی

S&P Case-Shiller می‌گوید قیمت مسکن برای شروع سال دوباره شتاب می‌گیرد

پس از یک آرامش جزئی در پایان سال گذشته، افزایش قیمت مسکن در ژانویه شتاب گرفت.

بر اساس شاخص S&P CoreLogic Case-Shiller، قیمت خانه در سراسر کشور در ژانویه 19.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که از 18.9 درصد در دسامبر افزایش یافت. افزایش سالانه مجتمع 10 شهر 17.5 درصد بود، نسبت به 17.1 درصد در ماه قبل. کامپوزیت 20 شهر نسبت به 18.6 درصد در دسامبر 19.1 درصد افزایش یافت.

فینیکس، تامپا، فلوریدا و میامی به ترتیب با 32.6 درصد، 30.8 درصد و 28.1 درصد بیشترین رشد سالانه را داشتند. 16 شهر از 20 شهر، افزایش قیمت بیشتری را در سال منتهی به ژانویه 2022 نسبت به سال منتهی به دسامبر 2021 گزارش کردند.

واشنگتن دی سی، مینیاپولیس و شیکاگو کمترین سود سالانه را داشتند، اگرچه همه آنها در مقایسه با سال گذشته همچنان دو رقمی بودند.

تابلوی “برای فروش” در مقابل خانه ای در میامی، فلوریدا.

جو ریدل | گتی ایماژ

به نظر می رسد عرضه کم و تقاضای قوی بیشتر از افزایش نرخ های وام مسکن است که معمولاً فشاری را از روی مسکن کم می کند.

در حالی که شاخص میانگین سه ماهه است، نرخ وام مسکن در ژانویه شروع به افزایش کرد. طبق اخبار روزانه وام مسکن، متوسط ​​نرخ بهره ثابت 30 ساله در سال 2021 در حدود 3.25 درصد و ژانویه در 3.68 درصد به پایان رسید. او اکنون با 5 درصد معاشقه می کند.

«محیط اقتصاد کلان به سرعت در حال تحول است. کاهش موارد ابتلا به کووید و از سرگیری فعالیت های اقتصادی عمومی به تورم دامن زده است و فدرال رزرو در واکنش به افزایش نرخ بهره شروع به افزایش کرده است. کریگ لازارا، مدیر عامل S&P Dow Jones Indices گفت و ممکن است به زودی شاهد تاثیر نرخ های بالاتر وام مسکن بر قیمت مسکن باشیم.

نرخ بالای وام مسکن شروع به تاثیر بر فروش در ماه های اولیه سال کرد. طبق اعلام انجمن ملی مشاوران املاک، فروش خانه های معلق، که قراردادهای امضا شده برای خانه های موجود را اندازه گیری می کند، اکنون برای چهار ماه متوالی کاهش یافته است.

جورج راتیو، اقتصاددان ارشد Realtor.com گفت: “پرداخت ماهانه برای یک خانه با قیمت متوسط ​​در سال گذشته 30٪ افزایش یافته است، که حتی از قیمت های مصرف کننده به سرعت در حال افزایش است، که حدود 8٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.” بیانیه در حالی که تعداد کم خانه‌های برای فروش فشار صعودی را بر قیمت‌ها حفظ می‌کند، اما من انتظار دارم که شرایط در ماه‌های آینده دستخوش تعدیل‌های قابل‌توجهی شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا