تکنولوژی

REvil Takedown در روسیه زمینه را برای بسیاری از سناریوها فراهم می کند – TechNewsWorld

مقامات روسی روز جمعه گفتند که عملیات باج افزار REvil را تعطیل کرده و ده ها یا چند عضو باند را دستگیر کرده اند.

سرویس امنیت فدرال (FSB) فدراسیون روسیه اعلام کرد که پس از گزارش مقامات آمریکایی، حلقه باج افزار REvil را بسته است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی آژانس امنیت روسیه، پلیس روسیه به 25 آدرس متعلق به 14 عضو مظنون باند در مناطق مسکو، سن پترزبورگ، لنینگراد و لیپتسک یورش برد.

طبق گزارش‌ها، مقامات بیش از 426 میلیون روبل روسیه و همچنین 600000 دلار و 500000 یورو پول نقد همراه با کیف پول ارزهای دیجیتال، رایانه و 20 خودرو گران قیمت را مصادره کردند.

FSB سازمان اطلاعات داخلی روسیه است. و طبق بیانیه مطبوعاتی، عملیات خود را به درخواست مقامات آمریکایی انجام داد که نتایج آن را به اطلاع آنها رساندند.

جوزف کارسون، دانشمند ارشد امنیت و مشاور CISO در Thycotic، خاطرنشان کرد که گروه REvil یک باج‌افزار معروف است که بسیاری از سازمان‌ها را در سراسر جهان ویرانی به بار آورده است. بنابراین، جای تعجب نیست که آنها یک هدف هستند.

“بسیاری از هکرها در سراسر جهان از مهارت های خود به خوبی استفاده می کنند، و این شامل هکرهای دولتی می شود که به شدت برای دفاع از جامعه در برابر جرایم سایبری تلاش می کنند. بنابراین، هدف قرار دادن REvil احتمالاً بیانیه‌ای است که دولت‌ها با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا مجرمان سایبری را در منبع متوقف کنند.» او به TechNewsWorld گفت.

جزئیات را ضبط و به دست آورید

طبق داده های FSB، این گروه “دیگر وجود ندارد”. این آژانس نشان داد که پس از دریافت اطلاعاتی در مورد گروه Revell از ایالات متحده اقدام کرده است

این حمله به دنبال درخواست‌های مکرر مقامات آمریکایی در تابستان برای اقدام علیه اکوسیستم جرایم سایبری زیرزمینی روسیه صورت می‌گیرد. احتمالاً در پاسخ به این، باند REvil در ماه جولای به فعالیت خود پایان داد، اما در سپتامبر قبل از اینکه مقامات ایالات متحده برخی از سرورهای وب تاریک آن را مصادره کنند، فعالیت خود را از سر گرفت.

علاوه بر دستگیری‌های گزارش‌شده در روسیه، هفت عضو دیگر باند REvil نیز در طول سال 2021 دستگیر شدند. این دستگیری‌ها به دنبال عملیات‌هایی بود که توسط FBI و یوروپل هماهنگ شده بود.

«اعضای بازداشت شده به جرائمی طبق بخش 2 ماده متهم شده اند. در بیانیه مطبوعاتی خود، اداره امنیت فدرال اعلام کرد 187 “گردش غیرقانونی وسایل پرداخت” قانون جنایی روسیه.

خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد که باند ریول مرتکب دو تخلف عمده قانونی شده است. مجرمان سایبری بدافزاری تولید کرده اند و سرقت وجوه از حساب های بانکی اتباع خارجی را سازماندهی کرده اند.

تعداد کمی شناسنامه منتشر شده است

مقامات روسی در ابتدا هیچ یک از مظنونان بازداشت شده را شناسایی نکردند. اما بعداً خبرگزاری روسی RBC گزارش داد که یکی از مظنونان رومن مورومسکی است و TASS عضو دوم را آندری بسونوف معرفی کرد.

خبرگزاری دولتی محلی روسیه ریا نووستی تصاویر ویدئویی از برخی از حملات را منتشر کرد.

بعید است که مظنونان در ایالات متحده با اتهاماتی روبرو شوند. برخی گزارش ها حاکی از آن است که دولت روسیه مکانیسم قانونی برای استرداد شهروندان خود ندارد.

مقامات روسیه به نمایندگان ایالات متحده از نتایج این …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا