متاورس

NFT بهترین کلمه در دیکشنری کالینز برای سال 2021 اعلام شده است

“NFT” یا نماد غیر قابل تعویض، به عنوان کلمه سال دیکشنری کالینز معرفی شده است.

کالینز NFTها را اینگونه تعریف می کند: «گواهی دیجیتال منحصر به فرد ثبت شده در بلاک چین، که برای ثبت مالکیت دارایی مانند یک اثر هنری یا یک مجموعه استفاده می شود».

فناوری پس از اینکه توجه رسانه های سراسر جهان بر نقش آن در صنایع هنری و سرگرمی متمرکز شد، تخیل عموم را به خود جلب کرد.

منحصر به فرد بودن NFT ها به این معنی است که آنها مالکیت آثار هنری را قابل ردیابی می کنند، که راهی برای تأیید آثار اصلی است.

اوایل سال جاری، بیپل، هنرمند دیجیتال، اثر خود را با نام “EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS”، مجموعه‌ای از تمام تصاویری که از زمانی که در سال 2007 متعهد شد هر روز یک عکس خلق کند، در حراج کریستی به قیمت 69 میلیون دلار (61 میلیون یورو) به فروش رساند.

NFT ها در سال های اخیر با گریمز، نوازنده، ویلیام شتنر، بازیگر پیشتازان فضا، و لبرون جیمز، ستاره NBA، که همگی با پدیده دیجیتال مرتبط بوده و از آن سود می برند، گسترش یافته اند.

کارگردان کوئنتین تارانتینو او در حال حاضر بر سر برنامه ساخت NFT های مربوط به فیلم «Pulp Fiction» با میرامکس درگیر دعوای حقوقی است.

توکن‌های منحصربه‌فرد به صنایع دیگر از جمله راه پیدا کرده‌اند قدیمی و قمار.

“NFT” یکی از سه کلمه فنی در طولانی ترین لیست 10 کلمه مهم سال توسط کالینز است. دو مورد دیگر عبارتند از “metaverse” که به عنوان یک نسخه پیشنهادی از اینترنت که شامل محیط های مجازی سه بعدی است، و “crypto” مخفف ارزهای دیجیتال تعریف شده است.

کریپتوکارنسی شکلی از ارز دیجیتال است که از فناوری بلاک چین مشابه NFT استفاده می کند.

ده نفر برتر تحت سلطه COVID، آب و هوا و نسل Z هستند.

کووید-19 تأثیر شگفت‌انگیزی بر فهرست 10 نفر برتر کالینز در سال 2021 نداشت، زیرا «واکسد مضاعف»، «پینگدمیک» و «اکشن ترکیبی» همگی در فهرست ظاهر شدند.

“کار ترکیبی” یک موضوع داغ است زیرا همه گیر شدن بیماری همه گیر را مجبور کرده است تا ترتیبات کاری خود را در نظر بگیرند. در همین حال، اوایل امسال، یک «همه‌گیری» بسیاری را مجبور به انزوا کرد، زیرا به آنها گفته شد از طریق برنامه ردیابی و ردیابی دولت بریتانیا با یک مورد مثبت کووید در تماس بوده‌اند.

واکسیناسیون هنوز یک موضوع زنده با واکسیناسیون اجباری است در نظر گرفته شده، و پریزتوسط تعدادی از کشورهای اروپایی

در جاهای دیگر، این سبک به شدت با Regency Core – مد الهام گرفته از دوره سلطنت گرجستان – در مرکز صحنه قرار گرفته است، تا حدی به لطف موفقیت نمایش Netflix بریجرتون. Cheugy، اصطلاحی که نسل Z برای گرایش‌های مد روز و با چهره تازه به کار برد، همچنین مورد توجه قرار گرفته است، که نشان‌دهنده تأثیر مستمر نسل جوان گستاخ بر فرهنگ پاپ است.

همین تأثیر ممکن است بر گنجاندن «نئو ضمیر» تأثیر گذاشته باشد، ضمیری که اخیراً برای جلوگیری از تفاوت‌های جنسیتی طراحی شده است.

بالاخره در سال آتش سوزی جنگلو سیل و برف های عجیب تقریباً تمام قاره‌های این سیاره، «اضطراب اقلیمی» را در فهرست کالینز از بین برده‌اند.

اعتقاد بر این است که “اضطراب آب و هوا” به طور گسترده در بین جوانان رنج می برد و ممکن است نرخ تولد را در کشورهای توسعه یافته کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا