تکنولوژی

META برای خنثی کردن حذف اطلاعات نادرست ویروس COVID از سیستم عامل ها حرکت می کند

متا روز سه شنبه گامی در جهت کنار گذاشتن سیاست خود مبنی بر حذف اطلاعات نادرست درباره کووید از پلتفرم های خود برداشت.

این شرکت که مالک فیس‌بوک و اینستاگرام است، از هیئت نظارت می‌خواهد در مورد اینکه آیا اقدامات اتخاذ شده برای از بین بردن اطلاعات نادرست جدی Covid-19 باید ادامه یابند یا اصلاح شود، نظر مشورتی بدهد.

نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا، در یک پست آنلاین توضیح داد که سیاست‌های اطلاعاتی مضر این شرکت در آغاز همه‌گیری در سال 2020 گسترش یافت تا کل دسته‌بندی ادعاهای نادرست در مقیاس جهانی حذف شود. قبل از آن زمان، محتوا تنها در صورتی از پلتفرم‌های متا حذف می‌شد که به خطر آسیب فیزیکی قریب‌الوقوع کمک می‌کرد.

کلگ نوشت: «در نتیجه، متا اطلاعات نادرست در مورد کووید-19 را در مقیاسی بی‌سابقه حذف کرده است. در سطح جهان، بیش از 25 میلیون قطعه محتوا از ابتدای همه گیری حذف شده است.

با این حال، متا اشاره می کند که زمان آن فرا رسیده است که سیاست اطلاعات نادرست کووید را تغییر دهد.

ما از هیئت نظارت درخواست نظر مشورتی می‌کنیم که آیا روش‌های فعلی متا برای رسیدگی به اطلاعات نادرست درباره کووید-19 تحت خط‌مشی اطلاعات بهداشتی گمراه‌کننده ما همچنان مناسب است، یا اینکه آیا باید چنین اطلاعات نادرستی را از طریق روش‌های دیگر، مانند طبقه‌بندی یا تنزل رتبه آن بررسی کنیم. مستقیماً یا از طریق یک برنامه حقیقت‌سنجی شخص ثالث.»

اضطراری محو می شود

ویل دافیلد، تحلیلگر سیاست در مؤسسه کاتو، یک اندیشکده واشنگتن دی سی، که جان زیمنس، نایب رئیس آن، یکی از اعضای هیئت نظارت است، توضیح داد که سیاست‌های اطلاعات نادرست متا کووید در طول شرایط اضطراری اتخاذ شد که مستلزم اقدامات سخت‌گیرانه بود. او به TechNewsWorld گفت: «اکنون، پس از سه سال، احساس فوریت از بین رفته است.

او گفت: «اطلاعات بهداشتی زیادی در آنجا وجود دارد. “اگر مردم به چیزهای مضحک در مورد واکسن ها یا اثربخشی درمان های خاص اعتقاد دارند، اکنون بیشتر به آنها مربوط می شود و نه به دلیل یک محیط اطلاعاتی مختلط که در آن مردم هنوز نمی دانند چه چیزی درست است.”

وی افزود: «این اقدامی بی‌سابقه بود که این سیاست را به سازمان‌های جهانی بهداشت و مقامات بهداشتی محلی واگذار کنیم.» “در مقطعی، برخی از آن باید دوباره انجام می شد. شما نمی توانید شرایط اضطراری داشته باشید که برای همیشه ادامه داشته باشد، بنابراین این تلاشی برای شروع رمزگشایی این فرآیند است.

بازتاب های جهانی

آیا فرآیند فک زود شروع می شود؟

واکسیناسیون در جهان توسعه یافته تقریباً جهانی است. دن کندی، استاد روزنامه نگاری در دانشگاه نورث ایسترن در بوستون، خاطرنشان کرد: در نتیجه، در حالی که تعداد موارد همچنان بالا است، تعداد بیماری های جدی و مرگ و میر بسیار کم است.

او به TechNewsWorld گفت: «اما در سایر نقاط جهان، جایی که کشورهایی وجود دارند که فیسبوک در آنها معامله بزرگ‌تری نسبت به ایالات متحده است، وضعیت اضطراری به این زودی تمام نمی‌شود.

بت هافمن، محقق فوق دکتری در دانشکده بهداشت عمومی در بخش علوم رفتاری و بهداشت جامعه در دانشگاه می افزاید: «در حالی که بسیاری از کشورها در حال برداشتن گام هایی برای بازگشت به زندگی عادی تر هستند، این بدان معنا نیست که همه گیری تمام شده است. دانشگاه پیتسبورگ

او به TechNewsWorld گفت: “نگرانی قابل توجهی وجود دارد که حذف سیاست فعلی به ویژه برای مناطقی از جهان با نرخ واکسیناسیون پایین و منابع کمتر برای پاسخگویی به موارد افزایش یافته یا انواع جدید مضر است.”

کلگ عواقب آن را تصدیق کرد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا