تکنولوژی

Lucid، انویدیا، و آینده به سرعت در حال تغییر خودروهای الکتریکی

هفته گذشته به پادکستی از مایک بل، معاون لوسید موتورز (اپل سابق، ریویان سابق) گوش دادم درباره اینکه چه چیزی باعث می‌شود Lucid Air و شاسی‌بلند لوسید با نام رمز Gravity که در سال 2024 عرضه می‌شود، بسیار متفاوت از هر وسیله نقلیه دیگری در جاده‌ها باشد، از جمله تسلا.

با توجه به اینکه تسلا نیز به شدت تحت تأثیر اپل قرار گرفته است، دیدن تفاوت هایی که اپل در این بازار در نهایت خودروی الکتریکی خود را معرفی می کند، جالب خواهد بود.

به نظر می رسد روند این سه شرکت در حال حرکت است. این تغییری از اولویت‌های سنتی خودروسازان قدیمی به یک مدل شرکت‌های فناوری هماهنگ‌تر است. شرکت های خودروسازی مانند لوسید و تسلا بیشتر شبیه اپل هستند تا جنرال موتورز یا فورد – که فکر می کنم در نهایت برای جنرال موتورز و فورد مشکل ساز خواهد شد.

من همچنین گزارش های به روز شده ای از Nvidia و Qualcomm در مورد نحوه رویکرد آنها به رانندگی خودران در آنچه که می تواند رویکردی مکمل برای نسل بعدی خودروهای الکتریکی باشد، دریافت کرده ام.

بیایید در مورد آینده خودروهای الکتریکی صحبت کنیم، و با محصول هفته من به پایان می‌رسیم: به‌روزرسانی در مورد رباتیک رباتیک پارتیزی از قبل، بدون شوخی، بلک + دکر.

Nvidia و Qualcomm Vehicle Tech

پلتفرم Drive انویدیا به شدت در خودروهای Lucid استفاده می شود. این مجموعه ای جامع از پیشنهادات است که طیف فناوری خودروهای خودران از تجسم و شبیه سازی گرفته تا آموزش و القایی در خودروها را پوشش می دهد. با این حال، بیشتر قدرت در قابلیت شبیه سازی Omniverse انویدیا است که به طور گسترده در صنعت خودرو استفاده می شود.

کوالکام با استفاده از فناوری قانع‌کننده در خودرو که روی کاغذ ارزان‌تر و بهتر از سایر جایگزین‌ها است، تأکید بیشتری بر کاهش هزینه در بخش خودرویی این معادله دارد.

از آنجایی که شرکت‌های خودروسازی بر حاشیه‌ها تمرکز می‌کنند، می‌توانید دنیای در حال ظهوری را ببینید که در آن انویدیا ممکن است بسیاری از معماری‌های پشتیبان و کنترلی برای خودروهای خودران داشته باشد، و جایی که کوالکام را می‌توان در بیشتر خودروهایی با قابلیت‌های خودران مرتبط یافت. کوالکام ثابت کرده است که توانایی آن در کاهش هزینه‌های گوشی‌های هوشمند می‌تواند به راه‌حل‌هایی در داخل خودرو تبدیل شود که می‌توانند همین کار را انجام دهند.

آینده ای که به طور فزاینده ای محتمل است جایی است که انویدیا بسیاری از پس زمینه های ذهنی خودرو را ارائه می دهد در حالی که کوالکام فناوری بینایی کامپیوتری چند لایه داخل خودرو را ارائه می دهد.

تعامل خودرو و راننده

من هفته گذشته پشت یک لوسید (تصویر بالا) رانندگی می کردم و باید اعتراف کنم که ماشین را عالی دیدم. واقعاً شبیه هیچ ماشین دیگری در جاده نیست. عملکرد و مشخصات قیمت هر دو شگفت آور هستند.

از نظر عملکرد، شتاب 0-60 2.5 ثانیه ای، تا 1111 اسب بخار، تا 168 مایل در ساعت و تا 520 مایل برد را در عملکرد کلاس امروزی ارائه می دهد. اما این اجرا برای شما تقریبا 200 هزار دلار هزینه در بر خواهد داشت.

سپس دوباره می‌توانید استدلال کنید که چهار ماشین به قیمت یکی دریافت می‌کنید: یک ماشین اسپورت، یک ماشین خانوادگی، یک وسیله نقلیه آفرود و یک باربری (مقدار زیادی فضای بار دارد)، همه در یک.

Lucid همچنین تغییری در تفکر در مورد تعامل بین خودرو و راننده آن را نشان می دهد. تا به حال راننده باید نحوه کار با ماشین را یاد می گرفت. هر خودرو به اندازه ای متفاوت است که اکثر رانندگان هرگز یاد نمی گیرند که چگونه از همه ویژگی ها استفاده کنند. مثلا…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا