تکنولوژی

Edge on head Safari رتبه دوم را در بازار مرورگرهای دسکتاپ دارد

مرورگر سافاری اپل ممکن است بخواهد به این حکمت ساچل پیج توجه کند: «به گذشته نگاه نکن. ممکن است چیزی شما را جلب کند.» این مورد مایکروسافت اج است.

بر اساس آخرین اعداد از مانیتور بازار مرورگر Statcounter، Edge که سهم 9.54 درصدی از بازار جهانی دسکتاپ را در اختیار دارد، بهتر از Safari است که 9.84 درصد سهم مرورگر را در اختیار دارد.

با این حال، هر دو با سهم بازار 65.38 به مراتب از پیشرو بازار گوگل کروم عقب هستند.


منبع: StatCounter Global Stats – سهم بازار مرورگر


تعدادی از عوامل به سود بازار Edge کمک می کند. به عنوان مثال، رشد استفاده از دسکتاپ، گرگ استرلینگ، یکی از بنیانگذاران Near Media، وب سایتی برای اخبار، تفسیر و تحلیل اشاره کرد. او به TechNewsWorld گفت: «ما شاهد رشد استفاده از دسک‌تاپ در طول همه‌گیری بودیم.

مارک ان. وینا، رئیس و تحلیلگر اصلی SmartTechResearch در سن خوزه، کالیفرنیا، خاطرنشان می کند که Edge نه تنها در بازار رایانه های شخصی برای رشد مورد استفاده قرار گرفته است، بلکه از پیشرفت های مستمر نیز بهره مند شده است. او به TechNewsWorld گفت که تاب آوری در طول چندین سال گذشته.

او افزود: “این یک جایگزین قانع کننده برای کروم و سافاری است.”

کد را برای بهتر شدن تغییر دهید

تصمیم مایکروسافت برای شروع استفاده از پایگاه داده کرومیوم مرورگر نیز به محبوبیت آن کمک کرد.

راب اندرل، رئیس و تحلیلگر اصلی گروه Enderle، یک شرکت خدمات مشاوره در Bend، Ore، به TechNewsWorld گفت: «Edge اکنون پشتیبانی قدیمی اینترنت اکسپلورر را با پشتیبانی Google ادغام می‌کند و راه‌حل امن‌تری را برای کسانی که به هر دو نیاز دارند ارائه می‌کند.

مطابق توافق راس روبین، تحلیلگر اصلی در Reticle Research، یک شرکت مشاوره فناوری مصرف کننده در شهر نیویورک، سازگاری با رهبر بازار به Edge کمک کرد. او به TechNewsWorld گفت: «از زمانی که مایکروسافت پایه کد جدید را پذیرفت، سازگاری بسیار بهتری با وب‌سایت‌های بهینه‌سازی شده برای کروم و با افزونه‌های کروم وجود داشت.

وی خاطرنشان کرد که مایکروسافت برخی از ویژگی های محبوب مانند پشتیبانی از قلم، گروه ها و پشتیبانی از کوپن را نیز اضافه کرده است.

Edge نسبت به رهبر بازار در منطقه دیگر مزیت دارد. روبین گفت: «مایکروسافت داستان حفظ حریم خصوصی بهتری را با اج تعریف می‌کند، زیرا مدل کسب‌وکار آن به اندازه Google به اشتراک‌گذاری داده‌ها وابسته نیست. Edge تنظیمات حریم خصوصی پیش‌فرض راحت‌تری نسبت به Chrome دارد.

کوین کرول، تحلیلگر اصلی در Terias Research، یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره با فناوری پیشرفته، افزود: «Edge به یک مرورگر قدرتمند و سریع تبدیل شده است.

او به TechNewsWorld گفت: «من فکر می‌کنم افراد بیشتری را می‌بینید که به جای کروم از Edge استفاده می‌کنند، زیرا کروم بیشتر و بیشتر متورم می‌شود.

برای بهره وری ساخته شده است

Edge همچنین ممکن است از نحوه کار مردم این روزها سود ببرد. با Edge می‌توانید فایل‌ها را باز کنید [Microsoft] لیز میلر، معاون رئیس و تحلیلگر اصلی Constellation Research، یک شرکت مشاوره تحقیقاتی و فناوری در کوپرتینو، کالیفرنیا، توضیح داد که برنامه‌های آفیس درست خارج از منوی Edge، زندگی کاری شما را برای دسترسی آسان در جلو و مرکز قرار می‌دهند.

او گفت که اگر سازمانی از Office 365 استفاده می‌کند، حتی کاربران مک نیز ممکن است استفاده از Edge را راحت‌تر بدانند زیرا دسترسی به برنامه‌های بهره‌وری مانند Word و Teams آسان‌تر خواهد بود.

“از آنجایی که Edge بیشتر با نحوه کار افراد ادغام می شود، تجربه بیشتری در مورد نحوه دسترسی فرد به همه چیز از …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا