بازرگانی

Bostick فدرال رزرو می گوید که هنوز هم برای یک شیب سریع باز است، یک یا دو بار در سال 2022

رافائل بوستیک، رئیس و مدیر عامل بانک فدرال رزرو آتلانتا.

رمان ایلیا | بلومبرگ | گتی ایماژ

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز جمعه گفت امیدوار است که شتاب اقتصاد ایالات متحده بتواند او را از موج بعدی همه‌گیری ویروس کرونا عبور دهد و گفت که برای تسریع سرعت کاهش اوراق قرضه بانک مرکزی آماده است.

اوایل روز جمعه، سازمان بهداشت جهانی گفت که نوع جدید omicron را که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد، به عنوان “نگران کننده” طبقه بندی می کند.

Bostik گفت که اگر نوع جدید ویروس Omicron از الگوی مشاهده شده در انواع قبلی پیروی کند، باید نسبت به نوع دلتا باعث کندی اقتصادی کمتری شود.

بوستیک در مصاحبه ای با فاکس نیوز با اشاره به رشد شغلی قوی گفت: «ما در حال حاضر تحرک زیادی در اقتصاد داریم. و من امیدوارم که این حرکت بتواند ما را از موج بعدی عبور دهد، هر طور که به نظر برسد.»

بوستیک بار دیگر تاکید کرد که آماده است سرعت کند شدن خرید دارایی توسط بانک مرکزی را تسریع کند تا مقامات بتوانند انعطاف بیشتری برای پاسخ به تورم فزاینده داشته باشند.

بوستیک گفت ممکن است «معقول» باشد که فدرال رزرو به خرید دارایی خود تا پایان سه ماهه اول سال آینده یا اوایل سه ماهه دوم پایان دهد، اگر اقتصاد به همین مسیر ادامه دهد. با سرعت فعلی، مقامات فدرال رزرو تا اواسط سال آینده کاهش خرید را به پایان خواهند رساند. سیاستگذاران در 14 تا 15 دسامبر دوباره ملاقات خواهند کرد.

اخبار مربوط به متغیر Omicron باعث شد سرمایه گذاران در روز جمعه انتظارات خود را در مورد سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی در سال آینده کاهش دهند.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله گران بازار پول با احتمال 53.7 درصدی برای افزایش نرخ بهره حداقل یک بار تا بعد از ظهر جمعه در نشست ژوئن FOMC قیمت گذاری کردند که از 82.1 درصد در روز چهارشنبه کمتر بود.

بوستیک روز جمعه گفت که هیچ اقدام بالقوه ای را رد نمی کند و گفت که اگر تورم همچنان بالا بماند، «مطمئناً ممکن است» فدرال رزرو نرخ بهره را حداقل دو بار در سال آینده افزایش دهد.

بوستیک گفت: ما اجازه نخواهیم داد که تورم از کنترل خارج شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا