خودرو

Alpine A4810 جدید به عنوان یک ابرخودروی هیدروژنی نشان داده شد

آلپاین با موسسه طراحی اروپایی (IED) در طرح مفهومی یک ابرخودروی جدید هیدروژنی که در 18 مارس رونمایی خواهد شد، همکاری کرده است.

مفهوم کلی که A4810 نامیده می شود توسط 28 دانشجوی کارشناسی ارشد در طراحی حمل و نقل در IED در تورین به عنوان بخشی از پروژه پایان نامه طراحی شده است، با پشتیبانی رسمی از سازنده خودروهای اسپرت فرانسوی.

گفته می‌شود که این خودروی دو نفره «پاسخی به مفهوم جدید اسپورت» است و Alpine Support پیشنهاد می‌کند که می‌تواند سرنخ‌هایی از مدل‌های تولیدی آلپاین آینده بدهد.

تصویر پیش‌نمایش کمی آن را متمایز می‌کند، اما عنصر تعیین‌کننده طراحی آن ظاهری کاملاً جدید از جلو خواهد بود، متشکل از چراغ‌های جلوی باریک جدید – تجسم مجدد تنظیمات چهار روشنایی Alpine A110 – و یک نوار نور LED به شکل W. که در قسمت جلویی می پیچد.

اسپلیتر جلویی برجسته، قوس‌های برجسته جلو، و عرشه برآمده عقب نشان‌دهنده سطح عملکرد این سوپراسپرت است و می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که این کانسپت به‌عنوان نمایشی فقط برای پیست در نظر گرفته شده است. با این حال، هیچ نشانه ای از قصد تولید ارائه نشده است.

احتمالاً A4810 اولین نگاهی به برخی از نشانه‌های طراحی آلپاین در مورد وسایل نقلیه الکتریکی آینده خود خواهد داشت، در درجه اول جانشین تمام الکتریکی A110، که برای سال 2026 برنامه‌ریزی شده است.

همچنین در این مرحله مشخص نیست که IED چگونه این مفهوم را به غیر از استفاده از هیدروژن به عنوان منبع سوخت اولیه پیش بینی می کند.

شرکت مادر آلپاین رنو متعهد به استفاده از فناوری پیل سوختی در خودروهای تجاری شده است، اما همین هفته گذشته مفهوم جدیدی را نشان داد که می‌تواند فناوری احتراق هیدروژن را به عنوان راهی برای کاهش آلاینده‌های خودرو با هزینه کم به کار گیرد. تویوتا یکی از حامیان اصلی این فناوری تاکنون بوده است.

سال گذشته، IED با سوزوکی در یک خودروی خارجی دو نفره به نام Misano همکاری کرد که نمونه‌ای از تاریخ تولید موتور سیکلت در کنار خودرو توسط سازنده ژاپنی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا