چمن مصنوعی

7 نکته برای جلوگیری از چین و چروک در چمن مصنوعی

چین و چروک در چمن مصنوعی یک نتیجه رایج اما قابل درمان در تولید است – به دلیل روش و مدت نگهداری چمن. با این حال، در حالی که چین و چروک در چمن را می توان حذف کرد قبل به نصب و مراحل می توان برداشت جلوگیری کردن رفع چین و چروک‌هایی که پس از نصب ایجاد می‌شوند بسیار دشوار (و اغلب پرهزینه) هستند. بنابراین، امروز ۷ نکته برای جلوگیری از چین و چروک در چمن مصنوعی را مورد بحث قرار می دهیم.

چرا چروک ها، چین ها و خطوط در وهله اول ظاهر می شوند؟

اگر تا به حال لباس های تمیز خود را برای مدت طولانی در خشک کن رها کرده اید، یا از کنار گذاشتن فورا آنها غفلت کرده اید، احتمالاً متوجه می شوید که چه اتفاقی برای چمن می افتد.

در مراحل مختلف تولید، چمن مصنوعی در معرض گرمای شدید قرار می گیرد، سپس بلافاصله به دور یک لوله سیلندر می چرخد، جایی که برای هفته ها باقی می ماند تا به مقصد نهایی برسد. در این مدت، چمن کاملاً خنک شده و به شکل خود در اطراف استوانه نشسته است. گاهی اوقات رول شل می شود و چمن به شکلی که قرار نیست چروک می شود و بعد از مدتی این دسته بندی چین و چروک ایجاد می کند.

اما نترسید، چین و چروک را می توان آرام کرد! ما اقدامات پیشگیرانه توصیه شده خود را در 7 نکته زیر خلاصه کرده ایم.

چگونه از چین و چروک در چمن مصنوعی جلوگیری کنیم؟

نکته 1: باز کردن و گرم کردن

یکی از اولین مراحل نصب چمن مصنوعی این است که چمن را به مدت حداقل یک ساعت – ترجیحاً دو ساعت در معرض آفتاب کامل باز کنید. گرما باعث شل شدن مواد پشتی سفت می شود و به تیغه ها اجازه می دهد تا به صورت عمودی بایستند و هرگونه چین و چروک را آزاد کنند. در این مرحله، بیشتر – اگر نه همه – چین و چروک ها از بین خواهند رفت.

یک رول چمن جدید که به تازگی برای استراحت چیده شده است

پس از مدتی، چمن نباید هیچ گونه خط یا چینی را نشان دهد

نکته 2: خاک و بقایای آلی را حفاری کنید

مهم نیست که هیچ وقت از خاکبرداری غافل نشوید. این گوشه ای نیست که می خواهید برش دهید. حذف خاک از قبل موجود از محل نصب برای یک کاربرد طولانی مدت بسیار مهم است. خاک ارگانیک به طور طبیعی به دلیل تغییرات آب و هوایی منبسط و منقبض می شود و پایه ای ناپایدار برای چمن ایجاد می کند و به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک می شود.

برای اکثر محل های نصب، حداقل عمق حفاری 3 اینچ کافی است. سپس، خاک حفاری شده را با یک مخلوط پایه غیر منبسط جایگزین کنید – انواع پایه معمولی کلاس 2 پایه جاده ای یا پایه متفرقه خرد شده (CMB) هستند. علاوه بر این، در حین حفاری، مطمئن شوید که ریشه ها و سایر تکه های بزرگ یا گروه های بقایای آلی را که به مرور زمان تجزیه می شوند، بردارید. هنگامی که این ماده شکسته می شود، ممکن است شکاف هایی در پایه شما ایجاد کند که می تواند مقعر ایجاد کند و ظاهری را در حیاط ایجاد کند.

نکته شماره 3: 95 تا 98 درصد فشرده سازی زیرپایه را هدف بگیرید

در مورد زیربنا صحبت کنیم، واقعا مهم است که به اندازه کافی فشرده شده باشد – هدف شما باید بین 95 تا 98 درصد تراکم باشد. برای دستیابی به این هدف، متخصصان نصب و راه اندازی Purchase Green توصیه می کنند که پایه را در “بالابرها” یا لایه هایی با ضخامت تقریباً 1-2 اینچ نصب کنید. پس از انداختن هر لایه زیر پایه، به آرامی با یک شلنگ مرطوب کنید و 2 تا 3 بار با یک تراکم صفحه ارتعاشی راه بروید.

باز هم نکته حذف خاک بومی، جایگزینی آن با مخلوط پایه غیر منبسط و سپس فشرده سازی این مخلوط پایه برای ایجاد یک پایه غیر متحرک برای چمن مصنوعی است. در غیر این صورت، فونداسیونی که به طور مداوم تغییر می کند، در نهایت باعث می شود که چمن مانند فرشی شود که باید کشیده شود.

چگونه از آکنه در چمن جلوگیری کنیم

نصب کننده یک لایه زیر پایه 1 اینچی را پخش می کند

نصب کننده شروع به فشرده سازی زیرپایه با تراکم کننده صفحه ارتعاشی می کند

نکته شماره 4: از فرش پازن استفاده کنید

کیکر فرش یک ابزار نصب ضروری برای چمن مصنوعی است. درست مانند فرش، چمن به صورت رول در می آید که در آن مواد فشرده می شود و – پس از نصب – می تواند از چند یدک اضافی برای اطمینان از کشیده شدن خوب و سفت استفاده کند.

ابتدا چمن را به طور مناسب جهت دهی و برش دهید تا با شکل کلی محیط مطابقت داشته باشد. سپس، یک طرف خط محیطی چمن را با یک ردیف میخ 5 اینچی غیر گالوانیزه با فاصله 6 اینچ از هم لنگر بزنید. بعد از اینکه ردیف میخ های لنگر در امتداد محیط بالایی قرار گرفت، از یک ضربه زن فرش برای کشش چمن به سمت بیرون استفاده کنید. با لگد زدن و کشش، چمن شل شروع به جمع شدن می کند. فقط از مواد دسته شده، میخ غیر گالوانیزه را در جایی که چمن اکنون کشیده شده است بکوبید و نگهدارنده را محکم کنید. به کشش و محکم کردن در ردیف های افقی با ناخن هر 2 تا 3 فوت مربع – یا تقریباً 2 فوت بین هر ردیف و 2 فوت بین هر ناخن – مانند شبکه ای ادامه دهید.

نکته 5: محیط را ایمن کنید

آیا می دانستید که محیط آسیب پذیرترین قسمت نصب چمن مصنوعی است؟ به همین دلیل است که نصب یک تخته محیطی به شدت برای مناطقی پیشنهاد می شود که انتظار دارند ترافیک متوسط ​​​​تا سنگینی داشته باشند – زیرا محیط در طول زمان مستعدترین سایش قابل مشاهده است. بدون نگه داشتن محیطی قوی، فضای داخلی برنامه در معرض خطر قرار می گیرد و مستعد چین و چروک می شود.

خرید سبز…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا