تکنولوژی

4 صنعت در آستانه شکست فناوری

یکی از داستان‌هایی که در فصل‌های مدیریت به‌عنوان نمونه‌ای از اشتباهات مکرر شرکت‌ها در هنگام جابجایی صنعت خود مرتکب می‌شوند، بر روی سازندگان کالسکه در آغاز قرن گذشته تمرکز دارد.

کسانی که متوجه شدند در تجارت حمل و نقل شخصی با محوریت اتومبیل هستند. بسیاری از دیگران که فکر می کردند فقط به تجارت کالسکه مشغول هستند، منقرض شدند زیرا بازار آنها به سمت اتومبیل حرکت کرد، و آنها این کار را نکردند.

به نظر می رسد بعد از این رویداد واضح است، اما بدیهی است که در آن زمان اصلاً واضح نبود، زیرا بیشتر سازندگان کالسکه و کسانی که اسب و آهنگر می فروختند از کار خارج شدند.

این داستان در ابتدا در 17 ژانویه 2022 منتشر شد. در نتیجه محبوبیت آن، امروز به عنوان بخشی از مجموعه بهترین اخبار ECT برای شما آورده شده است.

در مورد خودروهای خودران، ما به دنبال انتقال از مالکیت خودرو به سرویسی مانند اوبر هستیم که فقط در مواقعی که به آن نیاز داشته باشیم، خودرو را ارائه می دهد.

اما، در ادامه، ابتدا با خدماتی مانند زوم و در نهایت با متاورسی که مفهوم Holoportation را گسترش می‌دهد – همراه با تحویل هواپیماهای بدون سرنشین و همه‌گیری – آیا در آینده به همان اندازه به خودرو نیاز خواهیم داشت یا اصلاً؟

هولوپورتاسیون یا استفاده از آواتارها برای سفر واقعی، امروزه حمل و نقل شخصی محسوب نمی شود. اما در صورت موفقیت، می‌تواند اکثر حمل‌ونقل شخصی را در آینده حذف کند، بنابراین خودروسازان فعلی را در رده خودروسازان یک قرن پیش باگ قرار می‌دهد.

آیا حمل و نقل انبوه را باید بخشی از صنعت حمل و نقل در نظر گرفت یا حمل و نقل شخصی فعلی را باید بخشی از همکاری مدرسه قدیمی، شبکه های اجتماعی و خرید در نظر گرفت؟

بیایید در مورد برخی از این اختلالات بزرگ فناوری آینده صحبت کنیم. سپس با محصول هفته من، یک مانیتور روی سر از TCL به نام Nxtwear Air که می‌تواند به یکی از وسایل ضروری سال تبدیل شود، نتیجه‌گیری می‌کنیم.

حمل و نقل شخصی

قبل از همه‌گیری، حمل‌ونقل شخصی بیشتر بر روی خودروهای دارای حمل‌ونقل هوایی، حمل‌ونقل با نیروی انسانی و حتی موتورسیکلت‌هایی متمرکز بود که عمدتاً در دسته‌های مختلف قرار می‌گرفتند. اما با افزایش استفاده از ویدئو کنفرانس و محصولات همکاری مانند زوم، تیمز و وبکس، نیاز به سفرهای کاری بسیار زیاد شده است.

در میان چیزهای جالب در CES امسال، پورتل و لا ویتر راهی را برای دیدار مجازی با خانواده و دوستان نشان دادند، در حالی که راه حلی از رسانه ARHT به نام Holopresence نشان داد که چگونه می توانید در هر رویداد از راه دور بدون اینکه خانه خود را ترک کنید صحبت کنید، اما به نظر می رسد واقعاً آنجا باش.

در حالی که در حال حاضر هنوز مجبور به سفر هستیم، همه‌گیری ما را مجبور می‌کند در ایمنی خود تجدید نظر کنیم و به شدت در مورد سفر نکردن فکر کنیم. ما واقعاً دیگر نیازی به رفتن به فروشگاه نداریم زیرا گزینه های تحویل گسترده شده است. به دلیل کووید، پزشکان ما به طور فزاینده ای با ما از راه دور ملاقات می کنند و ما توانسته ایم از خدماتی مانند آمازون و eBay برای غلبه بر نیاز خود برای رفتن به مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ استفاده کنیم.

وقتی ماشین‌ها واقعاً خودران می‌شوند، چرا باید برای دفعاتی که مجبوریم خانه‌مان را ترک کنیم، یکی داشته باشیم؟ فقط با خدمات خودرو تماس بگیرید و یک ماشین روباتیک درب منزل شما ظاهر می شود و تقریباً مانند آسانسور در ارتفاع بالا کار می کند. شما نیازی به داشتن آسانسور ندارید، پس چرا باید…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا