خودرو

چگونه مدیر عامل فیات در پرتلاطم ترین سال های این برند جان سالم به در برد؟

زمانی که فیات به من داده شد [to run]اولیویه فرانسوا، رئیس جهانی فیات گفت: «خیلی خوشحال بودم. «در دنیای باستان، همه سرمایه‌گذاری‌ها به آنجا می‌رفتند. در نهایت، فکر کردم می‌توانم نظرم را در مورد برند فیات بیان کنم. اما در واقع، نه، نتوانستم. سرمایه گذاری روی برندهای دیگر لازم بود.»

این به طور خلاصه تاریخچه فیات در دهه گذشته را خلاصه می کند، دهه ای که در آن فرانسوا علیرغم همه آشفتگی ها، که شامل ظهور و مرگ ناگوار سرجیو مارکیونه، و اخیراً ادغام عظیم خودروهای فیات کرایسلر است، در راس آن باقی مانده است. و گروه PSA برای تشکیل Stellantis.

در حالی که کارلوس تاوارس، رئیس هوشیار Stellantis، تقریباً همه روسای دیگر برندها را دور زده است، فرانسوا همچنان مسئول این کار است و احتمالاً نشان می دهد که چقدر دوست دارد کارهای زیادی با سرمایه گذاری کم انجام دهد.

فرانسوا گفت: «در سال 2011 فیات یک خط تولید نسبتاً جدید داشت، اما این مورد در مورد جیپ صدق نمی کرد، بنابراین پول به برندهایی که بیشتر به آن نیاز داشتند یا مارک هایی که فرصتی فوری برای ایجاد ارزش قابل توجه داشتند، اختصاص یافت.

“نزدیک به 10 سال، من کاری را که می توانم با موفقیت بزرگ انجام دادم. ما محصولات جالبی ساختیم، اما نه آن چیزی که در ذهن داشتیم: یک بار در سال، در هر منطقه، در بخش‌های مربوطه عرضه شود. اکنون این چشم انداز است. این کاری است که باید انجام دهیم و خواهیم کرد. در آن زمان من این امکان را نداشتم. ما آنچه را که می توانستیم در زمانی که می توانستیم راه اندازی کردیم، اما نه همیشه در بخش های مرتبط.

“به عنوان مثال، 124 Spider یکی از موارد مورد علاقه من است، اما اجازه دهید با آن روبرو شویم، این یک تراشه مرتبط نیست. اما این کاری بود که من می‌توانستم انجام دهم، زیرا ما آن را با مزدا توسعه دادیم و واقعاً خیلی خوب کار کرد. سپس فیات 500X است که احتمالاً یکی از هیجان انگیزترین خودروها است. بخش مربوطه بوده و فروش بسیار خوبی دارد. ما به تازگی نسخه هیبریدی ملایم را راه اندازی کردیم – دلیلی که نشان می دهد خط تولید ارزش سرمایه گذاری را دارد.

و فرانسوا ادامه داد: «در پایان، ما نتوانستیم طیف محصولات خود را تغذیه کنیم. استثنای بزرگ، سرمایه گذاری بزرگ، فیات 500e بود. تمرکز، اشتیاق و زمان بسیار زیادی بود و به قلب من بسیار نزدیک است. آنها به عنوان یک نماد الکتریکی نیز بسیار مهم هستند. این یک بیانیه بزرگ است.

بنابراین ما چند کار انجام دادیم و کار خوبی انجام دادیم. من نباید کاری را که انجام داده ایم کمتر بفروشم. چیزی که ما در آن برتر هستیم، تازه و مرتبط نگه داشتن محصولات قدیمی مانند فیات پاندا است. در سال 2012 راه اندازی شد، اما نگاه کنید امروز چه چیزی داریم. ما ظاهر را به روز کرده ایم اما مهمتر از آن در زمینه های اتصال، ایمنی و موتور بهبود یافته است. این یک موفقیت باورنکردنی است.»

در سال 2021، فیات 1.3 میلیون خودرو فروخت و آن را به پرفروش ترین – اگر نگوییم سودآورترین – برند در کل گروه Stellantis تبدیل کرد. مقرهای آن اروپا و آمریکای جنوبی است که به ترتیب 4.7 و 14 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا