روانشناسی

پویایی تیم ضعیف؟ People Central Ltd.

همه ما می دانیم که پویایی مثبت تیم برای موفقیت سازمان ضروری است. بدون آن، کسب و کار شما برای استفاده کامل از پتانسیل کارمندان و استفاده از مهارت ها و تجربیات آنها دچار مشکل می شود.

در People Central، ما پویایی تیم را به عنوان عوامل روانشناختی ناخودآگاه که جهت رفتار و عملکرد تیم را تحت تأثیر قرار می دهند، تعریف می کنیم.

تیمی با پویایی مثبت گروهی تمایل به داشتن اعضای تیمی دارد که به یکدیگر اعتماد دارند و به مدیر خود اعتماد دارند. آنها می دانند که از آنها مراقبت می شود و می توانند برای تصمیم گیری گروهی و پاسخگو بودن برای نتایج کار کنند. آنها در کار خود سازنده هستند و درک متقابل و رفتار اصلاحی از خود نشان می دهند.

از سوی دیگر، پویایی ضعیف گروه می‌تواند برای تصمیم‌گیری موفق و نتایج کار مختل باشد، زیرا مانع خلاقیت، نوآوری، بهره‌وری و اثربخشی می‌شود.

برخی از رایج ترین دلایلی که پشت پویایی ضعیف گروه هستند عبارتند از:

  • رهبری ضعیف – جایی که تیم فاقد یک رهبر قوی است – می تواند راه را برای یک عضو مسلط تیم هموار کند تا مسئولیت را به دست بگیرد و منجر به فقدان جهت، تضعیف و درگیری شود.
  • اقتدار و تفکر گروهی احترام بیش از حد به اقتدار می‌تواند تأثیری راکد بر تیم‌ها بگذارد، زیرا افراد ترجیح می‌دهند با رهبر موافق باشند تا ایده‌ها و نظرات بدیع. تفکر گروهی می تواند تأثیر مشابهی داشته باشد.
  • رفتارهای مسدود کردن – رفتار پرخاشگرانه، منفعل-پرخاشگرانه، منفعلانه، کناره گیری، جستجوی شناسایی و حتی شوخی می تواند جریان اطلاعات را در تیم مسدود کند.
  • سواری رایگان – برخی از اعضای تیم که به هزینه سایر هم تیمی ها کار را آسان می کنند، می توانند به پویایی و نتایج ضعیف گروه منجر شوند.
  • ترس از ارزیابی – اعضای تیم ممکن است نظرات و ایده های خود را به دلیل این احساس که توسط سایر اعضای تیم به شدت مورد قضاوت قرار می گیرند، عقب نشینی کنند.

اگر می بینید که برخی از نمونه های بالا در تیم شما اتفاق می افتد، سریعاً به آنها عمل کنید. مستقیماً با اعضای تیم صحبت کنید و از آنها دعوت کنید تا در مورد رفتارشان فکر کنند و اینکه چگونه ممکن است برای حمایت از اهداف تیم تغییر کند یا یک جلسه توسعه تیم را در روز یا جلسه استراتژی بعدی خود در نظر بگیرید. در People Central، ما در تبدیل سریع و موثر تیم شما از تقسیم شدن بر اساس تفاوت‌ها به قوی‌تر شدن به دلیل تفاوت‌هایشان مهارت داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا