متاورس

مارگرت وستاگر، رئیس ضدانحصار، می‌گوید اتحادیه اروپا در حال تجزیه و تحلیل این معادله قبل از مقررات احتمالی است

رئیس ضد انحصار اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفت که مقامات اتحادیه اروپا باید قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه تنظیم آن، درک بهتری از دنیای دیجیتال آینده موسوم به “متاورس” داشته باشند.

متاورس شامل شبکه‌ای از محیط‌های مجازی است که در دستگاه‌های مختلف قابل دسترسی است که کاربران می‌توانند در آن کار کنند، معاشرت کنند و بازی کنند. از زمانی که فیس‌بوک در اکتبر گذشته نام خود را به Meta تغییر داد، تمرکز بیشتر شد تا شرط بندی خود را در بخش جدید منعکس کند.

این اقدام به نوبه خود نگرانی هایی را در مورد تسلط احتمالی فیس بوک ایجاد کرد.

نقش سازمان دهنده در متاورس

مارگرته وستاگر در یک رویداد آنلاین که توسط گروهی از ناشران روزنامه آلمانی سازماندهی شده بود، گفت: “متافوره از قبل اینجاست.” بنابراین البته ما شروع به تحلیل نقش تنظیم کننده و اینکه نقش قانونگذار ما چیست.”

وستاگر، نماینده دانمارک در کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا گفت: “هر کاری که ما انجام می دهیم باید مبتنی بر واقعیت باشد و بر اساس اطلاعاتی که می توانیم به دست آوریم… قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامات مناسب باید آن را درک کنیم.”

فیس بوک در حال حاضر در مورد جمع آوری و استفاده از داده ها در تیررس وستاگر قرار دارد. اگر شرکت ها به دلیل نقض قوانین ضد انحصار اتحادیه مجرم شناخته شوند، می توانند تا 10 درصد از فروش جهانی خود را جریمه کنند.

متا که شرط می‌بندد متاورس جانشین اینترنت موبایل باشد، سرمایه‌گذاری زیادی روی واقعیت مجازی و افزوده کرده است. او جزئیات زیادی در مورد نحوه سرمایه گذاری برندها در متاورس به اشتراک نمی گذارد.

نه فقط یک متاورس

اما متا اولین یا تنها شرکت سازنده این دنیای دیجیتال جدید نیست.

نسخه های اولیه متاورس در اوایل دهه 1900 ظاهر شد، که مهمترین آنها Second Life از آزمایشگاه های Linden مستقر در سانفرانسیسکو بود.

در اوج خود در سال 2007، این دنیای مجازی حدود 800000 تا 900000 کاربر فعال داشت.

بازی‌های ویدیویی مانند Fortnite و Roblox و دنیای اجتماعی مجازی مانند Decentraland را می‌توان بخشی از متاورس در نظر گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا