خودرو

رنو فعالیت‌های خود در روسیه را در یک چرخش سریع به حالت تعلیق درآورد

رنو پس از آنکه یک روز قبل اعلام کرد تولید در کارخانه مسکو خود را از سر می گیرد، فعالیت های خود در روسیه را در یک چرخش سریع به حالت تعلیق درآورد.

این خودروساز فرانسوی در ابتدا تولید خودروهای خود را که شامل رنو کپچر، رنو آرکانا و داچیا داستر می‌شود، متوقف کرد.و داچیا لوگان و داچیا ساندرو – استناد به مشکلات مربوط به “تدارکات تولید” در اواخر فوریه. این تنها یک روز پس از حمله روسیه به اوکراین بود.

آخرین اقدام برای رنو پیامدهای مالی خواهد داشت زیرا روسیه یک پنجم تولید جهانی این شرکت و 10 درصد از درآمد آن را به خود اختصاص داده است.

رنو اکنون پیش بینی مالی خود برای سال 2022 را اصلاح کرده است هدف آن دستیابی به حاشیه عملیاتی جمعی حدود 3 درصد به جای هدف قبلی 4 درصدی است.

همچنین «جریان نقدی آزاد مثبت برای کارکرد خودروها» را هدف قرار خواهد داد. پیش از این، این شرکت رقمی بیش از 1 میلیارد یورو (840 میلیون پوند) را هدف قرار داده بود.

رنو همچنین در حال مطالعه آینده 67 درصدی سهام خود در خودروساز روسی AvtoVAZ است و گفت که در حال حاضر “در حال ارزیابی گزینه های موجود با در نظر گرفتن شرایط فعلی است و در عین حال نسبت به 45000 کارمند خود در روسیه مسئولانه عمل می کند.”

Avtovaz صاحب دو کارخانه بزرگ در روسیه است که به دلیل فقدان نیمه هادی ها و سایر قطعات خودرو تحت تأثیر وقفه تولید قرار گرفتند. این شرکت مدل های لادا – از جمله نیوا را تولید می کندوستا، ایکس ری، لارگوس، کالینا و گرانت – رنو سرمایه گذاری زیادی برای مدرن کردن این شرکت ضعیف کرده است.

رنو گفت: «کارمزد تعدیل غیرنقدی ارزش حسابداری دارایی‌های نامشهود تلفیقی، دارایی‌ها، ماشین آلات و تجهیزات و سرقفلی در زمان نتایج نیمه اول سال 2022 باید ثبت شود،» و افزود که از 31 دسامبر 2021، این مبلغ تقریباً 2.2 میلیارد یورو (1.85) میلیارد پوند استرلینگ بود.

رنو نگران آینده خود در روسیه بود. هنگامی که اوایل این هفته با اتوکار تماس گرفت، این شرکت گفت که “وضعیت فعلی را با دقت بسیار دنبال می کند.”

این شرکت به دلیل ادامه فعالیت های خود در روسیه مورد انتقاد قرار گرفته است، در حالی که سایر برندها مانند فولکس واگن، بی ام و و مرسدس بنز تمام فعالیت های خود را به حالت تعلیق درآورده اند.

اوایل این هفته، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به قانون‌گذاران فرانسوی گفت که رنو، در کنار سایر شرکت‌های فرانسوی، باید فعالیت‌های خود در روسیه را که «تامین مالی قتل کودکان و زنان و تجاوز جنسی» انجام می‌داد، متوقف کند.

زلنسکی گفت: «شرکت‌های فرانسوی باید بازار روسیه را ترک کنند.» رنو 15 درصد متعلق به دولت فرانسه است که انتقادهای بیشتری از امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه را برانگیخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا