بازرگانی

در ماه دسامبر 4.6 میلیون شغل بیشتر از بیکاران بود

زنی در 13 ژانویه 2022 در آرلینگتون ویرجینیا از کنار تابلوی “اکنون استخدام” در مقابل یک فروشگاه می گذرد.

اولیویر دولری | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

بر اساس داده‌های وزارت کار در روز سه‌شنبه، تعداد مشاغل خالی در ماه دسامبر به 11 میلیون نفر رسید در حالی که اخراج‌های عمده کاهش یافت.

با انعکاس انقباض بازار کار، مشاغل خالی به 10.92 میلیون افزایش یافت که بسیار بالاتر از تخمین FactSet از 10.28 میلیون و 1.4 درصد نسبت به نوامبر افزایش یافت. نرخ اشتغال به عنوان درصد نیروی کار بدون تغییر در 6.8٪ بود.

و سطح «ترک سیگار» که در ماه‌های اخیر در میان عوامل ترکیبی رکوردی را ثبت کرد، به 4.34 میلیون کاهش یافت که 3.6 درصد کاهش داشت، در حالی که نرخ ترک سیگار با 0.1 درصد کاهش به 2.9 درصد رسید.

در همان زمان، اخراج و اخراج کارکنان به 1.17 میلیون نفر کاهش یافت که 10.7 درصد نسبت به ماه گذشته و حدود 36 درصد نسبت به ماه مشابه در سال 2020 کاهش یافت و به پایین ترین سطح تاریخ رسید.

سینم پوپر، اقتصاددان ارشد ZipRecruiter گفت: سطح اخراج‌ها “نشانه‌ای است که کارگران اکنون امنیت شغلی بیشتری نسبت به گذشته دارند.” با توجه به مشکلاتی که شرکت ها در یافتن و جذب کارکنان جدید دارند، کارفرمایان به کارگرانی که دارند پایبند هستند.

گزارش JOLTS معیار مهمی برای اندازه گیری رکود در بازار کار است.

اعداد دسامبر همچنین نشان داد که اقتصاد چقدر به اشتغال کامل نزدیک است. در این ماه 4.6 میلیون فرصت شغلی بیشتر از کارگرانی بود که بیکار در نظر گرفته می شدند.

با این حال، انتظار می‌رود ژانویه ماه سختی برای داده‌های شغلی باشد زیرا متغیر Covid omicron میلیون‌ها کارگر را در طول ماه به حاشیه فرستاد.

“[Tuesday’s] نیک بونکر، مدیر تحقیقات آزمایشگاه Indeed Hiring گفت: این گزارش نشان می دهد که آخرین موج همه گیری ناشی از نوع omicron به طور کامل در بازار کار در ماه دسامبر رخ نداده است.

بنکر گفت: «تقاضا برای کارگران، همانطور که با فرصت‌های شغلی اندازه‌گیری شد، همچنان قوی بود و اخراج‌ها به پایین‌ترین حد خود رسید. اما در حالی که داده ها نشان می دهد که هیچ تاثیر قابل توجهی در ماه دسامبر وجود ندارد، چشم انداز ژانویه کمتر خوش بینانه است.

در دیگر اخبار اقتصادی در روز سه‌شنبه، نظرسنجی تولیدی ISM در ژانویه به 57.6% رسید که 1.2 درصد نسبت به دسامبر کاهش داشت، اما کمی جلوتر از برآورد داوجونز 57.4%. این عدد نشان‌دهنده سهم شرکت‌هایی است که رشد خود را در ماه گزارش کرده‌اند.

مقامات فدرال رزرو در حالی که برای آغاز اولین چرخه انقباض خود از سال 2018 آماده می شوند، آخرین داده ها را از نزدیک تماشا می کنند.

سیاست گذاران می گویند که احساس می کنند اقتصاد در آستانه اجرای دستور فدرال رزرو برای اشتغال کامل است، در حالی که تورم بالاتر از معیار 2 درصدی خود باقی مانده است.

در واقع، شاخص ISM منعکس کننده فشارهای تورمی در خط لوله است، با شاخص قیمت ژانویه در 76.1 درصد، 7.9 واحد درصد بالاتر از دسامبر.

این اعداد در زمانی به دست می‌آیند که سایر معیارهای تورم در بالاترین سطح خود در نزدیک به 40 سال گذشته قرار دارند.

در واکنش به فشارهای تورمی، بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو در سال جاری پنج بار نرخ بهره کوتاه مدت را افزایش دهد که می تواند تا 1.25 درصد باشد. روز دوشنبه، چندین مقام بانک مرکزی گفتند که زمان بندی مناسب برای تشدید سیاست ها بوده است و بازارها انتظار دارند که یک چهارم درصد افزایش در …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا