بازرگانی

بیل آکمن از فدرال رزرو می خواهد که نرخ بهره را «در اسرع وقت» افزایش دهد.

بیل آکمن، بنیانگذار و مدیر عامل مدیریت سرمایه پرشینگ اسکوئر.

آدام جفری | CNBC

بیل آکمن، مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیاردر، روز جمعه از فدرال رزرو خواست تا حمایت خود از اقتصاد ایالات متحده را در طول همه گیری ویروس کرونا مهار کند.

رئیس هلدینگ اسکوئر پرشینگ که 13.1 میلیارد دلار را مدیریت می کند، در توئیت های جداگانه ای گفت: بانک مرکزی باید فوراً جلوی آب نقدی را بگیرد.

او موضع خود را با گفتن اینکه هفته گذشته با مقامات بانک فدرال رزرو نیویورک ملاقات کرد، که دارای میز معاملاتی است که خواسته های مقامات در مورد نرخ بهره و برنامه خرید دارایی ماهانه را برآورده می کند، ملاقات کرد.

او گفت: «نتیجه نهایی: ما معتقدیم فدرال رزرو باید فورا وارد عمل شود و در سریع ترین زمان ممکن شروع به افزایش نرخ بهره کند.

آکمن افزود: «ما در حین پخش موسیقی به رقصیدن ادامه می‌دهیم و زمان آن رسیده که صدا را کم کنیم و موسیقی را تثبیت کنیم.

این داده ها تنها چند روز قبل از آغاز نشست سیاست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال در روز سه شنبه منتشر می شود.

برای آکمن، اصرار بر کاهش شدید چیزی نیست: سرمایه گذاران به طور گسترده انتظار دارند کمیته بازار آزاد فدرال در روز چهارشنبه اعلام کند که به زودی برنامه خرید دارایی ماهانه خود را که در آن فدرال رزرو حداقل 120 میلیارد دلار اوراق قرضه خریداری می کند، آغاز خواهد کرد. بازارها چشم به برداشت ماهانه 10 میلیارد دلاری اوراق بهادار خزانه داری و 5 میلیارد دلاری اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن دارند که احتمالاً از نوامبر آغاز می شود و در تابستان 2022 به پایان می رسد.

درخواست برای افزایش نرخ بهره موضوع دیگری است.

مقامات فدرال رزرو تاکید کردند که شروع به کاهش قیمت ها نباید به عنوان راهی برای افزایش قیمت ها تفسیر شود. بانک مرکزی از روزهای ابتدایی همه‌گیری کووید-19 نرخ استقراض یک شبه خود را نزدیک به صفر نگه داشته است و اکثر مقامات FOMC اعلام کرده‌اند که اولین افزایش تا اواخر سال 2022 رخ نخواهد داد.

با این حال، اخیراً معامله‌گران به دنبال حرکت‌های تهاجمی‌تر بوده‌اند، با توجه به ابزار FedWatch CME، معاملات آتی به افزایش حداقل دو چهارم درصدی نرخ در سال 2022 اشاره می‌کنند که از ژوئن شروع می‌شود. همچنین احتمال 50-50 افزایش مجدد در دسامبر وجود دارد. آخرین انتظار افزایش قیمت با رسیدن تورم به بالاترین حد خود در 30 سال گذشته است.

آکمن گفت که شروع به تنظیم پورتفولیوی خود روی نرخ های بالاتر کرده است.

او در توییتر نوشت: «همانطور که قبلاً فاش کردیم، پول خود را در برابر قرار گرفتن در معرض حرکت صعودی قیمت‌ها محافظت کرده‌ایم، زیرا معتقدیم قیمت‌های بالاتر تنها می‌تواند تأثیر منفی بر سبد سهام بلند مدت ما بگذارد.

بر اساس داده های شرکت، کل Pershing Square در سال 2021 15.7 درصد و کارمزد خالص 12.2 درصد در سال جاری افزایش یافته است، که پس از بازدهی 22.5 درصدی S&P 500 قرار دارد. این پس از یک سال عالی در سال 2020 رخ می دهد که طی آن صندوق 70.2٪ در شبکه بازده داشت. این شرکت در سال جاری حدود 1.3 میلیارد دلار دارایی اضافی جذب کرده است.

– یون لی از CNBC در این گزارش مشارکت داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا