تکنولوژی

بنیانگذار Nasuni آندرس رودریگز: Object Storage مزایای ابری بیشتر و هزینه کمتر را ارائه می دهد

ذخیره اشیاء در فضای ابری یک گزینه مهم برای سازمان هایی است که به دنبال راه حلی کارآمدتر برای تحول دیجیتال رو به رشد و نیازهای ابری خود هستند. قابلیت‌های جستجو و مقیاس‌بندی نامحدود آن، ذخیره‌سازی اشیا را برای داده‌های بدون ساختار ایده‌آل می‌کند.

Nasuni، یک شرکت ذخیره‌سازی ابری مستقر در بوستون، بر روی استفاده از ویژگی‌های ابر – ظرفیت نامحدود، مقیاس‌پذیری، دسترسی جهانی و انعطاف‌پذیری – برای ایجاد یک سیستم پرونده سازمانی بومی ابر متمرکز شده است.

ناسونی CTO و بنیانگذار آندرس رودریگز، با هدایت یک هدف از پایه، فناوری شرکت خود را برای جایگزینی سیلوهای ذخیره‌سازی متصل به شبکه (NAS) و سیلوهای سرور فایل راه‌اندازی کردند. رویکرد او همه فایل های جهانی سازمان را ادغام می کند. این کار را در ذخیره سازی اشیاء ابری مقیاس پذیر انجام می دهد که می تواند به صورت مرکزی از طریق یک مرورگر وب مدیریت شود.

«مشتریان می‌توانند ماشین‌های مجازی را در دفاتر خود مستقر کنند و آخرین نسخه مجموعه فایل‌های کاری را به صورت محلی ذخیره می‌کنند تا عملکرد عالی ارائه دهند. رودریگز به TechNewsWorld گفت: تغییرات به طور منظم در نسخه‌های طلایی تغییرناپذیر در فضای ابری آپلود می‌شوند و سپس در سطح جهانی همگام‌سازی می‌شوند.

این دستگاه ها نباید در مرکز داده یا دفتر باشند. بیش از 80 درصد از مشتریانش آنها را به عنوان ماشین های مجازی به کار می گیرند. این فناوری نیاز به پشتیبان گیری پیچیده از فایل های قدیمی و زیرساخت های بازیابی فاجعه را از بین می برد.

حفاظت از داده ها در سیستم فایل ما تعبیه شده است. این به طور خودکار اتفاق می افتد. علاوه بر این، سیستم فایل ما بر اساس عکس‌های فوری بسیار کارآمد ساخته شده است، بنابراین اگر IT نیاز به بازیابی داده‌ها داشته باشد، حتی برای مجموعه داده‌های بسیار بزرگ فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

با تکیه بر ریشه های قبلی

رودریگز به عنوان مدیر فنی برای یک رسانه بزرگ کار می کرد که در آنجا بر دیجیتالی کردن گسترده آرشیو شرکت نظارت داشت. او با تحقق وعده ذخیره سازی اشیا، در سال 2003 Archivas را تأسیس کرد که اولین سیستم ذخیره سازی ابری کلاس سازمانی را بر اساس روش های ذخیره سازی اشیاء خود ایجاد کرد.

آندرس رودریگز، موسس و مدیر ارشد فناوری Nasuni
آندرس رودریگز، بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Nasuni

او از نزدیک مشکلات ذخیره‌سازی را که شرکت‌ها هنگام دیجیتالی کردن آرشیو محتوای عظیم خود با آن مواجه شده‌اند، دیده است. او برای حل این مشکلات با استفاده از ذخیره سازی اشیا، که در آن زمان هنوز یک فناوری نوظهور بود، تاسیس شد.

“ذخیره سازی اشیاء یک روش بسیار کارآمد و سریع برای ذخیره داده های ثابت است که اغلب تغییر نمی کند. بنابراین، برای ذخیره رسانه‌ها عالی است.» رودریگز گفت.

آرشیوها به مشتریان امکان ساخت آرایه های بزرگ را می دهد و نوعی ابر خصوصی اولیه را ایجاد می کند. در نهایت، البته، زمانی که ابر عمومی به وجود آمد، بسیاری از زیرساخت های ذخیره سازی آن بر روی ذخیره سازی اشیاء ساخته شد.

او خاطرنشان کرد: «بنابراین، به روشی بسیار واقعی، Archivas در ذخیره سازی ابری پیشگام بوده است.

Archivas متعاقباً توسط Hitachi Data Systems خریداری شد. سپس رودریگز ناسونی را تأسیس کرد. فناوری توسعه‌یافته این شرکت به لطف همگام‌سازی فایل‌ها با سرعت بالا و قابلیت‌های قفل جهانی فایل، همکاری روی فایل‌ها را در سراسر قاره‌ها آسان‌تر می‌کند.

رودریگز گفت: “همه این افزونه ها نصف کل هزینه ذخیره سازی فایل های سنتی را دارند.”

ذخیره سازی اشیاء 101

ذخیره سازی اشیا در مقایسه با ذخیره سازی مفهومی جدیدتر است…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا