خودرو

بررسی انحصاری Toyota Aygo X 1.0

شاید بپرسید چرا در تویوتا آیگو ایکس کاملاً جدید اصلاً برق وجود ندارد. این یک پاسخ ساده و مهربان است: وزن.

حتی چیزی به سادگی یک هیبریدی ملایم، تویوتا را مجبور می‌کند تا مفهوم اولیه آیگو را کنار بگذارد و اندازه و هزینه آن افزایش یابد. به گفته استگن پیترز، مدیر ارشد پروژه تحقیق و توسعه در تویوتا موتور اروپا، برای یک نسخه کامل EV، “حدود 500 کیلوگرم” به وزن 965 کیلوگرمی خودروی پایه Aygo اضافه خواهد شد.

بنابراین ما با یک بنزین 3 سیلندر 1.0 لیتری آسپی در یک بسته بندی بسیار ساده استقبال می کنیم. Aygo جدید تا حد زیادی بر اساس پلت فرم بزرگتر GA-B تویوتا یاریس، برای مطابقت با 50 درصد قطعات، ساخته شده است، اما به لطف فقدان قطعات هیبریدی، با زمان تولید بسیار کوتاه تر. به طور کلی 3700 میلی‌متر طولانی‌تر است، بنابراین برای هیوندای i10 پول دو برابر می‌کنید، اما کمی طولانی‌تر از فولکس واگن آپ است.

آیگو یک خودروی شهری خالص و ساده است، البته با لوازم جانبی طراحی کراس اوورهای سال 2022. در نتیجه، در ارتفاع بالاتری قرار می‌گیرد (دقیقاً 55 میلی‌متر) بنابراین حرکت در ترافیک شهری آسان‌تر است. Vision توسط یک ستون A پشتیبانی می شود، در حالی که یک صفحه نمایش لمسی 9.0 اینچی بر داشبورد غالب است. دکمه های فیزیکی دما را کنترل می کنند.

در جلو بهترین مکان برای قرار گرفتن در Aygo است، زیرا فضای صندلی عقب تنگ است و صندلی‌های بزرگ جلو کمکی به آن نمی‌کند. فضای پا خوب است، اما فضای سر محدود است، به خصوص اگر سقف پارچه ای جمع شونده را انتخاب کنید. و ستون C درشت باعث شروع اختلال عاطفی فصلی، حتی در نور آفتاب بارسلونا می شود.

Aygo فهرست قابل توجهی از استانداردهای ایمنی را دریافت می کند که همه چیز را از قبل از برخورد گرفته تا کروز کنترل تطبیقی ​​هوشمند و کمک نوربالای خودکار را پوشش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا