بازرگانی

کل بدهی خانوارها برای اولین بار از 15 تریلیون دلار گذشت

فدرال رزرو نیویورک روز سه شنبه گزارش داد که بدهی خانوارها برای اولین بار در سه ماهه سوم از 15 تریلیون دلار فراتر رفت، زیرا قیمت های بالاتر باعث بالا رفتن تعادل خانه و خودرو شد.

وام مسکن 2.2 درصد افزایش یافت و به نزدیک به 10.7 تریلیون دلار رسید و خودروها به عنوان بخشی از افزایش 286 میلیارد دلاری بدهی کلی که بار کلی بر دوش خانوارها را به 15.24 تریلیون دلار رساند، 28 میلیارد دلار افزایش یافت. این نشان دهنده افزایش 1.9 درصدی یا 286 میلیارد دلاری نسبت به سه ماهه دوم است.

رشد بدهی خانوارها نشان دهنده افزایش 6.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

این گزارش دوره ژوئیه تا سپتامبر را پوشش می‌دهد، بخشی از زمانی که رشد اقتصادی ایالات متحده به دلیل نگرانی‌ها در مورد افزایش تورم و کاهش رشد ناشی از همه‌گیری، به سرعت سالانه 2 درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش فدرال رزرو، بدهی مسکن به 1.11 تریلیون دلار در وام های مسکن تازه در حال ظهور افزایش یافت که بیش از دو سوم آن از وام گیرندگان بالای 760 و فقط 2 درصد به وام گیرندگان وام مسکن بود. به گفته اداره سرشماری، این روند زمانی رخ می دهد که میانگین قیمت خانه ها در سه ماهه 19.9 درصد افزایش یافته و به بیش از 404700 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، با بازگشت دانشجویان به کالج، بدهی وام تحصیلی با 14 میلیارد دلار افزایش به 1.58 تریلیون دلار رسید. تنها 5.3 درصد از وام ها دچار معوق یا نکول جدی بودند زیرا برنامه تحمل دولت تا 31 ژانویه ادامه دارد.

علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد رشد، موجودی کارت‌های اعتباری با 17 میلیارد دلار افزایش به حدود 800 میلیارد دلار در سه ماهه رسید و روندی را که با همه‌گیری آغاز شد و مصرف‌کنندگان بدهی‌های گردان را پرداخت کردند، معکوس کرد.

دونگون لی، یکی از مقامات تحقیقاتی در بانک فدرال رزرو گفت: با پایان یافتن تلاش‌های امدادی همه‌گیر، ما شروع به مشاهده معکوس شدن برخی از روند موجودی کارت اعتباری می‌کنیم که در طول همه‌گیری مشاهده شد، به ویژه کاهش مصرف و موجودی پرداخت. نیویورک. همزمان، با برداشته شدن محدودیت‌های همه‌گیر و بازگشت مصرف به حالت عادی، استفاده از کارت اعتباری و موجودی‌ها با وجود سطوح پایین‌تر، روند پیش از همه‌گیری را از سر می‌گیرد.»

مقامات تاکید کردند که حتی با افزایش بار بدهی ها، نرخ های نکول همچنان پایین و رو به کاهش است که تا حد زیادی به دلیل هجوم پرداخت های دولتی است که منجر به سطوح بالاتر پس انداز و درآمد شخصی شده است.

در این گزارش آمده است که امتیازات اعتباری موسسات وام مسکن “بسیار بالا باقی می ماند”، اگرچه از روزهای اولیه شیوع همه گیری اندکی کاهش یافته است.

وام های خودرویی که به تازگی ایجاد شده اند، مجموعاً به 199 میلیارد دلار رسیده است که اندکی نسبت به سرعت سه ماهه قبل کاهش یافته است و منعکس کننده مقادیر بالاتر وام به جای حجم بالاتر است. بر اساس داده های وزارت کار، قیمت خودروهای جدید در ماه سپتامبر 8.7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت، در حالی که قیمت خودروهای دست دوم و کامیون ها 24.4 درصد افزایش یافت.

مصرف کنندگان انتظار دارند تورم در آینده افزایش یابد.

گزارش جداگانه ای از فدرال رزرو نیویورک در روز دوشنبه نشان داد که در حالی که انتظارات تورمی در افق سه ماهه 4.2 درصد بدون تغییر بوده است، پیش بینی یک ساله افزایش 5.7 درصدی قیمت ها را نشان می دهد، که بالاترین رقم در یک سری داده های مربوط به سال 2013 است. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا