تکنولوژی

کلاهبرداری های آنلاین و نکات محافظت از کلاهبرداری عاشقانه

آگاهی از امنیت سایبری فقط برای مشاغل و سازمان هایی که با اینترنت روبرو هستند یک ضرورت نیست. مصرف کنندگان، به ویژه قلب های تنها که سال های طلایی زندگی را می گذرانند، هدف اصلی کلاهبرداری های عاشقانه و حملات کلاهبرداری هستند.

تحقیقات نشان می دهد که کلاهبرداری های عاشقانه در بالاترین سطح خود قرار دارند. حتی افراد جوان‌تری که در مورد امور خصوصی خود در سایت‌های دوستیابی و رسانه‌های اجتماعی اطلاعات زیادی به اشتراک می‌گذارند، می‌توانند به اهداف بالغی برای کلاهبرداری و کلاهبرداری عشقی تبدیل شوند.

FBI کلاهبرداری های عاشقانه را به عنوان موقعیت هایی تعریف می کند که در آن یک مجرم هویت آنلاین جعلی را برای جلب محبت و اعتماد قربانی اتخاذ می کند. کلاهبردار سپس از توهم رابطه عاشقانه یا نزدیک برای دستکاری و/یا سرقت از قربانی استفاده می کند. کلاهبرداران عاشقانه در ظاهر واقعی، علاقه مند و باورپذیر متخصص هستند.

این کلاهبرداران بیشتر سایت های دوستیابی و رسانه های اجتماعی را زیر نظر دارند. انجمن بازنشستگان آمریکا هشدار می دهد که آنها مشتاق هستند از افراد تنهای که در حال حاضر در فضای مجازی پراکنده شده اند استفاده کنند. بر اساس توصیه اخیر AARP به مصرف کنندگان بالای 50 سال، جستجوی سعادت عاشقانه آنلاین می تواند جنبه مالی زیادی داشته باشد.

گزارش مرکز تحقیقات پیو با عنوان Project Might اشاره می کند که از هر 10 بزرگسال در ایالات متحده، سه نفر از یک سایت یا برنامه دوستیابی استفاده کرده اند. این شامل یک نفر از هر پنج آمریکایی بین 50 تا 64 سال است. ظاهراً برخی از افرادی که به دنبال عاشقانه های آنلاین هستند، خود را به دست دزدان عاشقانه سایبری می اندازند.

هدف قرار دادن افراد مسن

رسانه‌های اجتماعی بهترین مکان‌های شکار کلاهبرداران رمانتیک هستند. به گفته کمیسیون تجارت فدرال، خواستگاران جعلی به تعداد فزاینده ای با قربانیان احتمالی که در فیس بوک یا اینستاگرام مشاهده می کنند، تماس می گیرند. شکایات مربوط به کلاهبرداری های عاشقانه ارسال شده توسط کمیسیون تجارت فدرال از 11235 در سال 2016 به 52593 در سال 2020 افزایش یافت.

زیان گزارش شده از 300 میلیون دلار فراتر رفته است که نسبت به مدت مشابه تقریباً 4 برابر شده است. طبق گفته کمیسیون تجارت فدرال، به نظر می رسد که هر چه هدف عاشقانه قدیمی تر باشد، زیان های مالی بیشتر است. میانگین ضرر تنها ناشی از کلاهبرداری عاشقانه برای افراد بالای 70 سال 9475 دلار در مقایسه با 2500 دلار برای همه گروه های سنی بود.

یکی دیگر از خطرات کلاهبرداری های عاشقانه این است که می توانند قربانی را به سمت اعمال مجرمانه بالقوه سوق دهند. باندهای جنایتکار بین‌المللی از سایت‌های دوستیابی استفاده می‌کنند تا سهواً «قاطرهای پول» را برای شستن پول‌هایی که به‌طور غیرقانونی از طریق حساب‌های بانکی یا ابزارهای دیگر به دست آورده‌اند، استخدام کنند.

به عنوان مثال، در سپتامبر 2021، FBI روند رو به رشدی از کلاهبرداران رمانتیک را گزارش کرد که اهداف مورد علاقه خود را وسوسه می کنند تا سرمایه گذاری های تقلبی در ارزهای دیجیتال انجام دهند.

به گفته ادوارداس گاربنیس، محقق و ناشر امنیت سایبری در Atlas VPN، کلاهبرداری های عاشقانه در سال گذشته نزدیک به 350 میلیون دلار برای آمریکایی ها هزینه داشت. تغییرات اجتماعی رادیکال تحمیل شده از زمان…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا