تکنولوژی

کار از راه دور باعث افزایش نگرانی های حفظ حریم خصوصی و امنیتی در بین کارکنان می شود

یک مطالعه بین‌المللی که روز سه‌شنبه توسط یک سازنده نرم‌افزار امنیت سایبری منتشر شد، نشان داد که کارگران از راه دور نسبت به سایر انواع کارمندان، نگرانی‌های بیشتری در مورد امنیت و حریم خصوصی دارند.

در یک نظرسنجی که توسط F-Secure از 7200 نفر از 9 کشور انجام شد، بیش از دو سوم (67٪) کارگران از راه دور اعتراف کردند که نگران امنیت و حریم خصوصی هستند، حتی زمانی که هیچ مشکلی وجود ندارد، در مقایسه با 58٪ از سایر پاسخ دهندگان.

کارکنان از راه دور نیز نسبت به دیگران (63 درصد تا 59 درصد) از تلاش برای مدیریت امنیت در همه دستگاه‌های متصل خود احساس خستگی بیشتری می‌کنند.

آنها همچنین دیدگاه ترسناک تری نسبت به اینترنت دارند، به طوری که 65 درصد از کارگران از راه دور می گویند که این مکان به مکانی خطرناک تبدیل شده است، در حالی که تنها 48 درصد از پاسخ دهندگان دیگر.

دستگاه‌های پوشیدنی و لوازم خانگی متصل نیز یکی از نگرانی‌های کارگران از راه دور هستند. بیش از هفت نفر از هر 10 نفر (71 درصد) نسبت به احتمال نقض حریم خصوصی آنها توسط این دستگاه ها ابراز نگرانی کردند، در حالی که این میزان در بقیه 64 درصد بود.

در واقع، حفظ حریم خصوصی به چنان نگرانی برای کارگران از راه دور تبدیل شده است که 63 درصد از آنها به محققان اعلام کردند که نحوه استفاده از اینترنت از طریق آن را تغییر داده اند، در مقایسه با 48 درصد از پاسخ دهندگان دیگر.

آرزوی امنیت فناوری اطلاعات

جان گرهول، روانشناس در نیوبوری پورت، ماساچوست که در رفتار آنلاین متخصص است، گفت: کارمندانی که در خانه کار می کنند ممکن است بخش فناوری اطلاعات در محل کار را که اکثر مشکلات امنیتی در دفتر را حل کرده است، از دست بدهند.

او به TechNewsWorld گفت: «وقتی یک کارگر در خانه است، ممکن است در امنیت شبکه خانگی خود، از جمله امنیت هر دستگاه در آن شبکه، احساس راحتی نکند.

وی ادامه داد: از طریق اینترنت اشیا، ما دیدیم که دستگاه‌های مختلف متصل چقدر می‌توانند در خانه ناامن باشند. تنها یکی از آن دستگاه‌های ناامن می‌تواند امنیت و امنیت کل شبکه خانگی را به خطر بیندازد.»

کارگران از راه دور باید با حذف ظاهر امنیتی موجود در محیط های شرکتی مدرن نیز مقابله کنند.

جان بامپنیک، رئیس شکارچی تهدید در Netenrich، یک شرکت امنیت دیجیتال و عملیات فناوری اطلاعات، توضیح داد: «وقتی مردم مجبور به ورود به سیستم، نگهبانان امنیتی یا چیزهای واضح دیگر برای محافظت از امنیت یک ساختمان شوند، احساس امنیت بیشتری خواهند کرد. در سن خوزه، کالیفرنیا.

او به TechNewsWorld گفت: «کارکنان از راه دور نه تنها باید با احساس قطع شدن ارتباط از دفتر، بلکه با قطع ارتباط با امنیت شرکت کنار بیایند.

اضطراب جدایی

آدام جاویچ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل DoControl، ارائه‌دهنده خدمات امنیتی برای برنامه‌های کاربردی SaaS در شهر نیویورک، تأکید کرد که کار از راه دور باعث می‌شود کارمند احساس کند بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد.

او به TechNewsWorld گفت: «تقریباً احساس امنیت کاذبی از حضور در یک دفتر فیزیکی وجود دارد، بنابراین دور بودن از آن محیط تنها باعث افزایش اضطراب فرد در مورد امنیت و حریم خصوصی می‌شود».

وی افزود: طبیعی است که فرد در نتیجه جدایی فیزیکی و انزوا از بقیه نیروی کار، احساس آسیب پذیری بیشتری کند.


علاوه بر احساس اضطراب جدایی، کارمندان از راه دور ممکن است به طور ناگهانی با وظایف امنیتی بیشتری برای افزایش این اضطراب مواجه شوند.

پل بیشوف، مدافع حریم خصوصی در …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا