چمن مصنوعی

چگونه برای نصب چمن مصنوعی آماده شویم

چه یک حرفه ای در زمینه منظره سازی باشید و چه یک کار دستی، دستورالعمل های کلی برای نحوه آماده سازی برای نصب چمن مصنوعی یکسان است. در زیر ما دقیقاً به آنچه برای برنامه ریزی ماهرانه برای پروژه شما نیاز است – مانند نحوه ارزیابی کامل یک محل کار، شناسایی عوامل خطر و چگونگی دستیابی به یک نصب موفق و پایدار می پردازیم.

مرحله 1: بررسی و شناسایی عوامل خطر

ابتدا، خیابان ها و مسیرهای منتهی به محل نصب را مشاهده کنید و در صورت مشاهده پتانسیل خدمه، ابزار موانع یا کامیون های تحویل، یادداشت برداری کنید. مانور دادن در خیابان های باریک با یک تریلر بزرگ ممکن است دشوار یا حتی غیرممکن باشد و دروازه ها یا پله های باریک می توانند جابجایی مواد را بسیار دشوارتر کنند.

در مرحله بعد، همه عوامل خطر، از جمله سیستم‌های آبیاری یا الکتریکی، سنگ‌های بزرگ، درختان، ریشه‌ها و سطوح انعکاسی مجاور را جستجو کرده و به آنها توجه کنید.

سایت های کار با سیستم های آبیاری اغلب آبپاش ها در سطح لوله درپوش دارند. اگرچه، برخی تصمیم می گیرند آبپاش ها را همانطور که هستند رها کنند و به سادگی چمن را در اطراف آنها نصب کنند. دومی معمولاً برای افرادی که انجام می‌دهند توصیه می‌شود، اما کاملاً اختیاری است و به ترجیح شخصی بستگی دارد.

برای درپوش سر اسپرینکلر، مطمئن شوید که کلاهک جدید با سیستم سازگار است. در بیشتر موارد، یک کلاه نیم اینچی نخی کافی است و در موارد کمتری ممکن است به کلاهک سه چهارم اینچی نیاز داشته باشید. برای شروع، خط آب را خاموش کنید و کثیفی های اطراف سر را پاک کنید و سوراخی به قطر تقریباً دو تا سه اینچ ایجاد کنید. سر آبپاش از قبل موجود را بردارید و به آرامی درپوش جدید و دهانه خط آبپاش را با پرایمر و سیلر بپوشانید. پس از آماده سازی، درپوش تخت جدید را پیچ کنید و سوراخ را دوباره پر کنید.

سپس خط آب را دوباره روشن کنید و آبپاش های درپوش دار را مشاهده کنید و مطمئن شوید که نشتی وجود ندارد. اگر سیستم آبپاش برای چمنزار یک سیستم ایزوله است – به این معنی که تمام سرهای آبپاش روی آن شیر فقط در محل نصب قرار دارند – می توانید خط را دقیقاً در دریچه قطع کرده و درپوش بگذارید. این معمولاً یک کلاهک بدون رزوه یک اینچی است که می توانید آن را به همان روش آماده و مهر و موم کنید.

همچنین می توان خطوط قطره ای را برای آبیاری دقیق تر و محافظه کارانه تر نصب کرد. با این حال، اگر راه‌حل‌های پیچیده‌تری مورد نیاز است، Purchase Green توصیه می‌کند قبل از نصب چمن مصنوعی از متخصصان آبیاری راهنمایی بگیرید.

سیستم های الکتریکی و سیم‌کشی زیرزمینی ممکن است در مناظر وجود داشته باشد تا چراغ‌ها، آب‌نماها و دیگر عناصر را تامین کند. سیم کشی برق حتی عاملی برای قرار دادن پروژه های سبز است که شامل فنجان های روشن ما می شود. Purchase Green توصیه می کند قبل از نصب چمن با یک متخصص مشورت کنید، مگر اینکه پیمانکار یا DIYer با این نوع سیستم ها آشنا باشد.

شناسایی سیستم های زیرزمینی در مرحله برآورد بسیار مهم است. محل دقیق آنها باید در حین نصب مشخص باشد و/یا از آن اجتناب شود تا از سوراخ شدن آنها جلوگیری شود.

با توجه به درختان، آنها را می توان برداشت یا در اطراف نصب کرد. اگرچه، همانطور که می توانید تصور کنید، نصب در اطراف سیستم های ریشه می تواند چالش های خاصی را ایجاد کند. کار ممکن است، فقط خسته کننده است. برای ایمن بودن، Purchase Green پیشنهاد می‌کند که با یک درخت‌کار مشورت کنید تا مطمئن شوید که فرآیند نصب به درختان و ریشه‌های آن‌ها آسیب نمی‌رساند.

نصب چمن مصنوعی در اطراف تنه و ریشه درختان نیازمند برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات است.

مراقب گرمایش موضعی باشید

یکی دیگر از عوامل خطر رایج این است سطوح بازتابندهاغلب از پنجره‌های رو به جنوب یا غرب، که منجر به گرمایش موضعی می‌شود – که مشمول ضمانت محصول خرید گرین نمی‌شود.

گرمایش موضعی زمانی اتفاق می‌افتد که سطوح بازتابنده نور خورشید را در یک زاویه خاص می‌گیرند، سپس آن نور را تغییر داده و روی سطح زیر متمرکز می‌کنند. در بسیاری از موارد، نور منعکس شده دماهایی را ایجاد می کند که مواد سطحی نمی توانند تحمل کنند، بنابراین مواد تغییر شکل می دهند.

مقصران معمول گرمایش موضعی اشیاء فلزی نزدیک، مانند ماشین‌ها یا باربیکیو، و حتی اشیاء روزمره مانند استخرهای پلاستیکی، برزنت‌ها، آتش‌دان‌ها، نرده‌های سفید یا میزهای شیشه‌ای – حتی پنجره‌ها هستند. خرید گرین توصیه می‌کند از نمونه‌های چمن برای آزمایش مناطق بالقوه نگرانی با قرار دادن آنها در مسیر سطوح بازتابنده نزدیک و مشاهده استفاده کنید. اگر تشخیص داده شد که احتمال ذوب وجود دارد، می‌توانید رنگ‌های پنجره‌ها، سایبان‌ها، صفحه‌های خورشیدی را نصب کنید یا در مناطقی که خطر وجود دارد، چمن نصب نکنید.

حضور موجودات مانند گوفرها یا خال ها می توانند چالش برانگیز باشند، و در حالی که روند حفاری سه اینچ معمولاً آنها را منصرف می کند، هنوز امکان بازگشت آنها وجود دارد. برای کمک به مهار این مشکل، می‌توانید یک یا چند لایه مانع علف‌های هرز و در برخی موارد حتی سیم گوفر نصب کنید. اگرچه توجه به این نکته مهم است که متأسفانه این یک راه حل تضمینی نیست.

علاوه بر این، علف های هرز می تواند به همان اندازه سرسخت باشد مانند گوفرها، اگر علف های هرز از قبل در محل نصب یا اطراف آن وجود داشته باشد، دور نگه داشتن آنها ممکن است چالش برانگیز باشد. با این حال، اقدامات پیشگیرانه ای وجود دارد که می توانید برای …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا