چمن مصنوعی

چمن مصنوعی روف گاردن و انواع آن؟

 

تولید چمن مصنوعی در سال های اخیر مسیر طولانی را طی کرده است و تعداد زیادی از سبک های چمن مصنوعی جدید را به بازار آورده است. و برخی ممکن است بیش از حد بگویند. اما مقایسه انواع مختلف چمن مصنوعی و پیدا کردن چمن مناسب برای شما نیازی به یک بازی حدس زدن نیست.

هنگام وزن کردن گزینه ها، خریداران معمولاً عملکرد یا زیبایی را در اولویت قرار می دهند. بنابراین، در این وبلاگ، ما سه ویژگی چمن مصنوعی را پوشش می دهیم که بیشترین عملکرد و زیبایی شناسی را تحت تأثیر قرار می دهند: شکل تیغه، رنگ تیغه و ارتفاع شمع تیغه. در پایان، باید ایده بسیار واضح تری از انواع چمن مصنوعی مناسب برای شما داشته باشید.

ابتدا، قبل از خرید نیاز چمن مصنوعی پشت بام خود را بشناسید

انواع چمن مصنوعی

اگر بخواهید از یکی از اعضای تیم Purchase Green بپرسید که چمن مصنوعی بهترین است، 100٪ مواقع گفتگو با یک سری سؤالات کاوشگر و شفاف آغاز می شود تا ابتدا نیازهای شما را بهتر درک کنید. زیرا حقیقت این است که به ندرت یک محصول وجود دارد که ترجیحات هر فرد را برآورده کند.

به عنوان مثال، ما با پرسیدن اینکه در کجا چمن را نصب می کنید، شروع می کنیم. به طور کلی، نوع برنامه – مانند زمین بازی، دویدن حیوانات خانگی یا سبز کردن – به سرعت گزینه های اولیه شما را محدود می کند. سپس، تحقیقاتی در مورد میزان فعالیت شما در زمین چمن، اینکه چه مقدار از چمن در معرض آفتاب کامل قرار می گیرد، کدام رنگ سبز بومی منطقه شما است، یا حتی تعداد و اندازه سگ هایی که ممکن است روی چمن باشد

به طور خلاصه، قبل از خرید نیازهای خود را بدانید. اولویت شما عملکرد است یا سبک؟ آنهایی که به چمن مصنوعی روف گاردن با عملکرد بالا نیاز دارند ممکن است ترکیب شکل تیغه و ارتفاع شمع را با دقت بیشتری بررسی کنند. دیگرانی که بیشتر به ظاهر چمن مصنوعی اهمیت می دهند ممکن است به رنگ تیغه و همچنین ارتفاع توده توجه بیشتری داشته باشند.

شکل تیغه چمن مصنوعی روف گاردن

اشکال تیغه

ارتباط شکل تیغه ممکن است شما را شگفت زده کند. بسته به ساختار آن، شکل تیغه چمن مصنوعی می تواند در مورد طول عمر آن محصول در شرایط خاص چیزهای زیادی به شما بگوید.

انواع مختلفی از تیغه های چمن مصنوعی در حال حاضر در بازار وجود دارد – از جمله، اما نه محدود به V شکل، U شکل، W شکل، C شکل، تخت، توخالی، الماس، و بید (نخ های بید جدیدتر هستند. صنعت، ما در یک لحظه در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد). شکل تیغه برای مناطقی که فعالیت منظم را پیش بینی می کنند مهم است، زیرا شکل تیغه مستقیماً بر حافظه تیغه تأثیر می گذارد – توانایی چمن برای بازگشت به شکل اولیه خود پس از فشرده شدن از پا.

به طور مشخص، تیغه های با زاویه و منحنی (V، W، U، S) پشتیبانی ساختاری بیشتر و حافظه بهتری را ارائه می دهند. در حالی که برای مثال، تیغه هایی که صاف هستند، پشتیبانی یکسانی ندارند و برای برنامه هایی با ترافیک کم یا بدون ترافیک مناسب تر هستند.

شکل تیغه همچنین بر بافت و احساس یک محصول نهایی و همچنین سطح کنترل دما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، تیغه‌های V شکل برای تولید برخی از سفت‌ترین چمن‌های مصنوعی شناخته شده‌اند، اما با هدایت مجدد پرتوهای فرابنفش به دور از کاهگل، به خنک‌تر نگه داشتن چمن‌ها در لمس کمک می‌کنند.

جدیدتر در صنعت نخ های بید هستند. این تیغه ها فرآیند تولید منحصر به فردی دارند که ظاهر “غیر جهت دار” آنها را ایجاد می کند. مزایای تیغه های بید این است که به راحتی درزها و الگوهای ترافیکی را استتار می کنند – باعث می شود این علف ها توسط پیمانکاران ترجیح داده شوند و برای مناطق پر رفت و آمد عالی باشند.

رنگ تیغه

رنگ های تیغه

چمن‌های مصنوعی در مجموعه‌ای از رنگ‌ها وجود دارند – سبز زیتونی، سبز بهاری، سبز سیبی، سبز مزرعه‌ای و غیره. گاهی اوقات چمن ها حتی ترکیبی از چهار رنگ دارند. کاهگل، الیاف کوتاه و پیچ خورده در چمن مصنوعی، از نظر رنگ نیز متفاوت خواهد بود. کاهگل می تواند ترکیبی از قهوه ای تیره، خرمایی و سبز یا فقط سبز باشد. اگر سبک و زیبایی چمن مصنوعی در اولویت است، ممکن است روی رنگ تیغه محصول تمرکز کنید.

اگر ترجیح رنگ شما برای شما واضح نیست، می توانید با مقایسه نمونه های چمن برای ترجیح حیاط ها شروع کنید، اگر ترجیح می دهید با چمن بومی منطقه شما مطابقت داشته باشید. علاوه بر این، طراحان منظر توصیه کرده اند رنگی از چمن را انتخاب کنید که در تضاد با ویژگی باشد. Veer Singh، مالک Steve’s Landscaping، در ترکیب رنگ‌های چمن سبز بهار یا سیب با طرح‌هایی که رنگ‌های تیره‌تری دارند، موفقیت زیادی کسب کرده است. برعکس، خواص با رنگ های روشن تر به خوبی با چمن سبز زیتونی یا جنگلی جفت شده است.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که رنگ تیغه عاملی برای حفظ حرارت است. سبزهای تیره‌تر گرمای بیشتری را از خورشید جذب می‌کنند و به دام می‌اندازند، در حالی که سبزهای روشن‌تر معمولا خنک‌تر می‌مانند.

ارتفاع شمع تیغه

ارتفاع توده چمن مصنوعی – طول تیغه ها – نقش مهمی در عملکرد و سبک بازی خواهد داشت. با توجه به سبک، بسیار ساده است: برخی ظاهر کوتاه‌تر را ترجیح می‌دهند، در حالی که برخی دیگر اینطور نیستند. اگر بر این عقیده هستید که سبک های کوتاه تر چمن واقعی تر به نظر می رسند،…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا