متاورس

پیتر جکسون استودیوی جلوه های ویژه خود را به شرکتی می فروشد که می خواهد متاورس را توسعه دهد

پیتر جکسون کارگردان «ارباب حلقه‌ها» و «کینگ کنگ» روز چهارشنبه از فروش استودیوی جلوه‌های ویژه خود خبر داد. وتا دیجیتال، برای یک شرکت نرم افزاری آمریکایی که می خواهد متاورس را توسعه دهد.

مستقر در سانفرانسیسکو برنامه های واحد او گفت که خرید 1.6 میلیارد دلاری (1.38 میلیارد یورو) به آن امکان می دهد “آینده متاورس” را بسازد، نوعی نسخه دیجیتالی از دنیای فیزیکی که به صورت آنلاین قابل دسترسی است.

جان ریچتلو، رئیس این واحد در بیانیه‌ای گفت: «ما از دموکراتیک کردن این ابزارهای پیشرو در صنعت و زنده کردن نبوغ سر پیتر جکسون و استعداد مهندسی باورنکردنی ویتا برای هنرمندان در همه جا هیجان‌زده هستیم».

پیتر جکسون مالکیت اکثریت WetaFX را حفظ می کند

به عنوان بخشی از این قرارداد، Unity Software مالک دارایی های فنی و مهندسی Weta Digital مستقر در ولینگتون خواهد بود، در حالی که جکسون مالکیت اکثریت یک شرکت مستقل جلوه های فیلم به نام WetaFX را حفظ خواهد کرد.

این کارگردان گفت که توانایی استفاده از نرم افزار “پیشرو” Weta Digital برای افرادی که در صنعت خلاق کار می کنند یک “تغییر بازی” است.

پیتر جکسون، رئیس و یکی از بنیانگذاران Weta Digital، در بیانیه‌ای گفت: ابزارهای Weta Digital امکانات بی‌پایانی را برای ما ایجاد کرده‌اند تا دنیاها و موجوداتی را که در ابتدا در تصورات ما زندگی می‌کردند، زنده کنیم.

«یونیتی و وتا دیجیتال با هم می‌توانند مسیری را برای هر هنرمندی، از هر صنعتی ایجاد کنند تا بتواند از این ابزارهای فوق‌العاده قدرتمند و خلاقانه استفاده کند. ارائه دسترسی سازندگان مشتاق به فناوری Weta Digital چیزی کمتر از یک تغییر بازی نخواهد بود و تنها Unity شرکتی است که این چشم انداز را زنده خواهد کرد.

رئیس واحد و مدیرعامل Riccitiello با جکسون موافقت کردند.

با ترکیب قدرت یونیتی و ویتا دیجیتال، ابزارها و فناوری‌هایی که شخصیت‌ها و صحنه‌هایی از نمادین‌ترین فیلم‌های جهان مانند «آواتار»، «ارباب حلقه‌ها» و «زن شگفت‌انگیز» را ساخته‌اند، کاملاً جدید را ارائه می‌کنند. فرصتی برای نسلی از سازندگان برای ایجاد و تغییر شکل و توزیع محتوای RT3D شگفت‌انگیز است (انتقال تعاملی در 3 بعدی)، “ریسیتیلو گفت.

متاورس، آینده اینترنت و سینما؟

با توجه به جهش بزرگ بعدی در توسعه اینترنت، دنیای دیجیتال موازی به افق جدیدی از توسعه تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این داستان که تقریباً سی سال پیش توسط داستان های علمی تخیلی تصور می شد، قرار است امکان افزایش تعاملات انسانی را فراهم کند.

مارک زاکربرگ در ماه اکتبر اعلام کرد که شرکت او متشکل از فیس بوک، اینستاگرام، واتساپ، مسنجر و Oculus VR نام خود را به Meta تغییر خواهد داد.

او می گوید که متاورس آینده اینترنت پس از کامپیوتر و تلفن همراه را نشان می دهد. از طریق آن، مخاطب می‌تواند با ابزارهای تکنولوژیکی (مانند عینک واقعیت افزوده یا هدست واقعیت مجازی) تعامل، کار یا سرگرمی داشته باشد.

او دیدگاه خود را از متاورژن توصیف کرد، دنیایی بسیار غوطه ور، یادآور رمان های علمی تخیلی، که در آن افراد و اشیاء واقعی با آواتارها و تصاویر مجازی به لطف فناوری های پیشرفته جدید مخلوط می شوند.

متاورس این پتانسیل را دارد که به دسترسی به فرصت‌های خلاقانه، اجتماعی و اقتصادی جدید کمک کند. فیس بوک در یک پست وبلاگ گفت.

این میلیاردر قبلاً از سرمایه گذاری میلیاردی در چند سال آینده و استخدام 10000 نفر در اروپا برای این پروژه خبر داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا