تکنولوژی

پلتفرم‌های کم‌کد به کاهش درد مشکلات فناوری اطلاعات کمک می‌کنند

پلتفرم‌های اتوماسیون مستقل و ابزارهای نرم‌افزاری با کدگذاری پایین در سال‌های اخیر به فروشندگان اجازه می‌دهند تا فروش محصولات طراحی‌شده برای نقش‌ها و عملکردهای خاص را مستقیماً به کاربران تجاری افزایش دهند.

اغلب اوقات، این امر مدیریت فناوری اطلاعات را از اجرای استانداردهای حاکمیتی و امنیتی دور می کند.

این تغییر به یک فرآیند داخلی عملی تر می تواند CIO یک شرکت را با CIOها و برنامه نویسان نرم افزار بر سر مسائل سایه IT در تضاد قرار دهد.

این مبارزه مداوم برای نفوذ، CIOها را مجبور می‌کند تا نقش‌های خود را در تنظیمات شرکت تغییر دهند.

Carter Buss، CIO در Workato اشاره کرد که CIOها اکنون باید مسائل جدید و یکباره IT را با جنبه های سنتی نقش خود متعادل کنند.

آنها Shadow IT را بالاتر از امنیت، انطباق و مقرون به صرفه بودن متعادل می کنند، به طوری که shadow IT بیشتر به یک بازیکن تیم تبدیل می شود تا رقابت خصمانه با شرکت.

در گسترده‌ترین مفهوم، Shadow IT به پروژه‌های فناوری اطلاعات (IT) اشاره دارد که خارج از بخش فناوری اطلاعات یک سازمان مدیریت می‌شوند. اغلب این اتفاق بدون دانش و مدیریت IT رخ می دهد.

به عنوان مثال، کارکنان داخلی از دیگر ابزارهای اشتراک‌گذاری فایل نظیر به نظیر و همکاری ابری استفاده می‌کنند که بخش فناوری اطلاعات آن‌ها را تأیید و پیکربندی نکرده است.

سایه فناوری اطلاعات اینجاست که بماند

به خصوص با گسترش روزافزون ترتیبات کار از خانه، امنیت داده ها با کارمندانی که از برنامه های پیام رسانی و درایوهای فلش و هارد دیسک های خارج از حفاظت شبکه داخلی استفاده می کنند، وجود ندارد.

تحلیلگران انتظار دارند که بازار ابر اتوماسیون در سال جاری به نزدیک به 600 میلیارد دلار برسد. این پیش‌بینی این سوال را مطرح می‌کند: CIO چگونه تمام فناوری اطلاعات شرکت را در آینده مدیریت خواهد کرد؟

Carter Busse پاسخی برای مقابله با مشکل سایه فناوری اطلاعات دارد. او به TechNewsWorld اطمینان داد که CIOها می توانند بدون از دست دادن کنترل معماری فناوری اطلاعات، به ابزارهای کم کد و اتوماسیون اجازه دهند.

یکی از ابزارهای اولیه برای دستیابی به این نتیجه، یک پلتفرم کم کد/بدون کد است. این پلتفرم‌ها به سازمان‌ها اجازه می‌دهند تا پشته نرم‌افزار و اتوماسیون کار خود را برای یکپارچه‌سازی و اتوماسیون گردش کار در سراسر سازمان‌های خود یکپارچه کنند.

Shadow IT همیشه وجود خواهد داشت. شما هرگز IT سایه را حذف نخواهید کرد. او گفت: «به نظر من این یک شر ضروری است. صنعت فروش نرم‌افزار به‌عنوان یک محصول خدماتی آنقدر جا افتاده است که نمی‌توان از شر آن خلاص شد.»

این بر عهده رهبر فناوری اطلاعات است که با آن مقابله کند. او توضیح داد که ساختار صحیح، حاکمیت و روابط تجاری، فناوری اطلاعات سایه را راهی برای استراتژیک تر شدن می کند.

استراتژی های جایگزین

پلتفرم Workato برای سازمان‌های کم‌کد/بدون کد، راه جدیدی را برای ادغام و خودکارسازی ابزارها و برنامه‌های گردش کار به CIOها ارائه می‌کند. جایگزینی برای جنگ با عناصر سایه IT ارائه می دهد. Busse پیشنهاد کرد که مدیران خوب فناوری اطلاعات باید بدانند چگونه با تجارت کار کنند و شریک تجاری باشند.

آنها باید برنامه های خود را فعال کنند تا قدرتمندتر شوند. …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا