بازرگانی

پاول، رئیس فدرال رزرو به تاثیر “بسیار نامشخص” اوکراین اشاره می کند، اما می گوید که افزایش نرخ بهره هنوز در راه است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو همچنان انتظار دارد نرخ بهره را افزایش دهد، اما روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که جنگ بین روسیه و اوکراین باعث ایجاد ابهام در چشم انداز این کشور شده است.

پاول گفت که انتظار دارد یک سری افزایش یک چهارم درصدی در راه باشد، اگرچه او امکان حرکت تهاجمی تر را در صورت تداوم تورم باز گذاشت.

رئیس بانک مرکزی در اظهاراتی که برای حضور مضاعف این هفته در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان و سنا آماده شده بود، به “مشکل عظیم” ناشی از حمله روسیه به اوکراین اذعان کرد.

پاول گفت: پیامدهای آن برای اقتصاد ایالات متحده بسیار نامشخص است و ما وضعیت را از نزدیک زیر نظر خواهیم گرفت.

وی افزود: «تأثیر کوتاه مدت تهاجم به اوکراین، جنگ جاری، تحریم‌ها و رویدادهای آتی بر اقتصاد ایالات متحده بسیار نامشخص است». «توسعه سیاست پولی مناسب در این محیط مستلزم این است که اقتصاد به روش‌های غیرمنتظره‌ای در حال توسعه است. ما باید در پاسخ به داده های دریافتی و پیش بینی های در حال تحول هوشمند باشیم.

بعداً، او گفت که فدرال رزرو می‌خواهد تورم را کنترل کند، اما “نکته اصلی این است که ما به جلو حرکت می‌کنیم اما با احتیاط پیش می‌رویم زیرا در مورد عواقب جنگ اوکراین بر اقتصاد اطلاعات بیشتری کسب می‌کنیم.”

این مشاهدات در بحبوحه بالاترین سطوح تورم در ایالات متحده در 40 سال گذشته صورت می گیرد که با جنگ اوکراین پیچیده شده است و قیمت نفت را به بالاترین سطح خود در یک دهه رساند. قیمت‌های مصرف‌کننده در ژانویه 7.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو قوی‌ترین افزایش خود را در 12 ماه گذشته از سال 1983 نشان داد.

پاول و سیاستگذاران دیگرش هفته‌هاست که نشان می‌دهند که قصد دارند برای مقابله با تورم، نرخ‌های بهره را افزایش دهند. او موضع خود را در روز چهارشنبه تکرار کرد که این روند شامل “افزایش نرخ بهره” و نشانه هایی مبنی بر اینکه فدرال رزرو در نهایت کاهش دارایی های اوراق قرضه خود را آغاز خواهد کرد، خواهد بود.

وی گفت: «ما از ابزارهای سیاستی خود برای جلوگیری از نفوذ تورم بالا و در عین حال ترویج توسعه پایدار و بازار کار قوی استفاده خواهیم کرد.» «ما خرید خالص دارایی‌های خود را متوقف کرده‌ایم. با تورم بالای 2 درصد و بازار کار قوی، ما انتظار داریم که در نشست پایانی این ماه، محدوده هدف نرخ وجوه فدرال را افزایش دهیم.»

پاول گفت که راه محتمل برای افزایش نرخ بهره افزایش ربع درصدی خواهد بود، اگرچه او گفت که در صورت بدتر شدن تورم، پذیرای اقدامات تهاجمی تر خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان گفت: “ما از افزودن ابهام به لحظه ای که در حال حاضر بسیار دشوار و نامطمئن است اجتناب خواهیم کرد.” تا جایی که تورم به طور مداوم بالاتر یا بالاتر از آن باشد، ما آماده خواهیم بود تا با افزایش نرخ وجوه فدرال رزرو تا بیش از 25 واحد پایه در یک جلسه یا جلسات، با شدت بیشتری حرکت کنیم.

انتظار می رود که تورم همچنان کاهش یابد

وی افزود که فدرال رزرو پس از شروع افزایش نرخ بهره، کاهش حجم دارایی های خود را آغاز خواهد کرد.

از آغاز همه‌گیری کووید، فدرال رزرو اوراق بهادار و خزانه‌داری می‌خرد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا