بازرگانی

پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو می گوید او معتقد است که ایالات متحده می تواند از رکود اقتصادی جلوگیری کند، حتی با وجود علائم نگران کننده.

پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، علیرغم شاخص‌های شومی که بر اقتصاد و افزایش نرخ بهره در راه است، روز سه‌شنبه گفت که فکر نمی‌کند ایالات متحده وارد رکود شود.

این دیدگاه که در مصاحبه با CNBC بیان شد، در مواجهه با وارونگی قریب الوقوع بازدهی 10 و 2 ساله خزانه داری و انتظارات بازار است که فدرال رزرو در آستانه آغاز چرخه بزرگ افزایش نرخ بهره با هدف مهار کردن است. تورم.

هارکر گفت که او معتقد است که وضعیت فعلی اقتصاد به اندازه کافی قوی است که بتواند هم در برابر سیاست های پولی سخت و هم نگرانی های بازار اوراق قرضه در مورد معنای رشد اقتصادی مقاومت کند.

او در مصاحبه ای با عنوان «ناهار انرژی» به مجری شبکه CNBC، سارا آیزن گفت: «آنچه من به دنبال آن هستم فرود ایمن است. “ممکن است در تمام طول مسیر ناهموار باشد. این یک صعود پر دست انداز بود و یک فرود پر دست انداز بود. همه ما در آن هواپیماها بودیم. ما به سلامت فرود آمدیم، اما این سواری کمی هیجان انگیز خواهد بود. من این کارو نمی کنم.” ما آن را نمی خواهیم. به همین دلیل است که ما مراقب نحوه اجرای سیاست هستیم. “

این نظرات با منحنی مسطح بین شاخص 10 ساله و همتای دو ساله آن همراه بود. این منحنی، با بازدهی دو ساله بالاتر از 10، در آخرین رکود ایالات متحده تغییر کرده است، اگرچه تضمینی نبود.

هارکر نسبت به اتکای بیش از حد به یک رابطه واحد هنگام تلاش برای پیش بینی آینده هشدار داد.

او گفت: «شواهد مختلط است. اگر به داده ها نگاه کنید، واضح است که با رکود مرتبط است. اما علت آن چندان روشن نیست.» بنابراین ما باید مطمئن شویم که به داده های مختلف زیادی نگاه می کنیم.

وارونگی منحنی بازده نشانه مهمی است زیرا منعکس کننده نگرانی سرمایه گذاران است که فدرال رزرو شرایط را چنان سخت تر خواهد کرد که رشد بیشتر را محدود می کند. آنها همچنین تمایل دارند از اعطای وام از سوی بانک هایی که می ترسند بازده آتی کمتر باشد، جلوگیری کنند.

با این حال، بیکاری ایالات متحده به وضعیت قبل از همه گیری، زمانی که نرخ بیکاری به پایین ترین سطح خود در 50 سال گذشته رسید، بازگشته است. مصرف کنندگان همچنان پول نقد می ریزند و ارزش اموال همچنان در حال افزایش است.

اما فدرال رزرو با سطوح تورمی دست و پنجه نرم می کند که به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است، که باعث شد هارکر و همکارانش چرخه افزایش نرخ را آغاز کنند، زیرا بازارها پیش بینی می کنند در هر یک از شش نشست باقیمانده در سال جاری، با پتانسیل افزایش نرخ تورم افزایش یابد. افزایش تا نیم درصد.

هارکر گفت که او معتقد است فدرال رزرو در نشست ماه مه باید نرخ معیار خود را تنها یک چهارم درصد یا 25 واحد پایه افزایش دهد. با این حال، بازارها انتظار یک افزایش 50 واحدی را دارند و هارکر گفت که بر اساس داده ها به این ایده باز است.

او در مورد پله بالا گفت: «من قصد ندارم آن را از روی میز بردارم.

حتی با وجود احتمال افزایش نرخ‌ها، او گفت که معتقد است فدرال رزرو می‌تواند با تمرکز بر کاهش تورم، راه خود را در شرایط فعلی طی کند.

وی گفت: این اولین کار است. با این حال، نمی‌خواهم زیاده روی کنم، و فقط سعی می‌کنم محکم ترمز کنم و رشد را تمام کنم.»

“فکر می‌کنم این یک سفر پردست‌انداز خواهد بود، و ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد، زیرا برای مدتی وارد دوره‌ای از رشد بدون جهت می‌شویم…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا