روانشناسی

وقت آن است که از سرمایه گذاری خود در روان سنجی سرمایه گذاری کنید

اکنون، واقعیت این است که بسیاری از کارمندان و همکاران شما، اگر نگوییم همه، حداقل برای یک ماه آینده و احتمالاً سه ماهه آینده از خانه کار خواهند کرد.

همه این سوالات در مورد اینکه چگونه می‌خواهید مدیریت کنید، انگیزه دهید، ارتباط برقرار کنید، توسعه دهید و آنها را روی پای خود نگه دارید، طنین بلندتری برای هر کسی خواهد بود که با این “عادی جدید” کنار می‌آید که در رابطه با روش آن چیزی عادی نیست. قبلا کار کرده

می‌خواهم یک کت نقره‌ای به‌موقع جلوی تو بپوشم. به عنوان مشتریان People Central، به احتمال بسیار زیاد هنگام استخدام افراد کلیدی خود از پروفایل شخصی و تست توانایی استفاده کرده اید و اکنون زمان آن است که از مزایای سرمایه گذاری خود بهره ببرید.

تمام اطلاعاتی که در هنگام تصمیم گیری درباره استخدام این افراد به دنبال آن بودید، اکنون بسیار ارزشمند است، شما با روش های جدید و متفاوتی برای کار با آنها روبرو می شوید و همه اینها در گزارش های پروفایل آنها وجود دارد. سوالاتی مانند:

  • آیا آنها به طور طبیعی تمایل دارند در انزوا کار کنند؟ و اگر نه، باید تلاش های ارتباطی خود را روی چه کسی متمرکز کنم؟
  • چه کسی در کار من به بینش نیاز دارد و چگونه می توانم اطمینان حاصل کنم که آنها برای با انگیزه ماندن آن را دریافت می کنند؟
  • آسیب پذیرترین کارمندان من از نظر عاطفی چه کسانی هستند؟
  • افرادی که روی تغییر تمرکز می کنند چه کسانی هستند و چگونه می توانم از آنها برای تعیین یک مسیر جدید استفاده کنم؟
  • بزرگترین مناطق تضاد بین کارمندانی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، کجا از دید بقیه ما دور است؟ و چه کاری باید انجام دهم تا مطمئن شوم که آنها تفاوت های خود را درک کرده و توضیح می دهند؟
  • چه کسی در شرایط عدم اطمینان و جریان پیشرفت می کند؟ چگونه می توانم از نحوه کار آنها سود ببرم؟
  • چه کسانی خواهان ساختار و قابلیت پیش بینی هستند و احتمالاً بیش از بسیاری به حمایت نیاز دارند؟

اکثر مشتریان از پروفایل شخصی برای کمک به فرآیند استخدام اول و مهمتر از همه و سپس شاید به عنوان راهنمایی برای اولویت دادن به آموزش و توسعه برای سال اول کار استفاده می کنند. در مواقعی مانند این، ارزش سرمایه گذاری شما در مشخص کردن کارمندانتان سود زیادی در تصمیم گیری برای نحوه برقراری ارتباط، ایجاد انگیزه و حفظ آنها در ماه های آینده دارد.

اگر می‌خواهید از نمایه‌های موجود خود استفاده کنید یا برای اعضای تیم تعیین‌نشده اضافه کنید، با ما تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا