بازرگانی

وام گیرندگان برای دریافت آخرین نرخ های پایین وام مسکن عجله دارند

در حالی که جووانی و نیکول کی روش از بروکلین، نیویورک از یک خانه باز در وست همپستد، نیویورک بازدید می کنند، یک مشاور املاک در ورودی ایستاده است.

ریچل برایتمن | Newsday LLC | روز نیوز | گتی ایماژ

نرخ وام مسکن در هفته گذشته به افزایش خود ادامه داد، که وام گیرندگان را از جنگل خارج کرد و به دنبال تامین مالی مجدد بودند. اگرچه این ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، با توجه به نرخ های بالا، هنوز تعداد زیادی از وام گیرندگان هستند که می توانند از تامین مالی مجدد بهره مند شوند و ممکن است نگران این باشند که این آخرین فرصت آنهاست.

متوسط ​​نرخ سود قراردادی برای وام‌های مسکن 30 ساله با نرخ ثابت با مانده وام منطبق (647200 دلار یا کمتر) از 3.72 درصد به 3.78 درصد افزایش یافته است، با کاهش امتیاز از 0.43 به 0.41 (شامل کارمزد مبدأ) برای وام‌های 20 درصد. طبق اعلام انجمن بانکداران وام مسکن. این بالاترین نرخ از مارس 2020 بود. یک سال پیش، این نرخ 86 واحد پایه کمتر بود.

با توجه به اینکه نرخ های بهره اکنون به وضوح در مسیر صعودی قرار دارند، درخواست های وام مسکن برای تامین مالی مجدد وام مسکن، با تعدیل فصلی، هفته به هفته 18 درصد افزایش یافت. حجم معاملات همچنان نسبت به هفته مشابه سال قبل 50 درصد کمتر بود. سهم ریفاینانس در فعالیت وام مسکن از 55.8 درصد در هفته قبل به 57.3 درصد از کل درخواست ها افزایش یافت.

نرخ‌های وام مسکن در بیشتر سال گذشته نزدیک به پایین‌ترین حد خود بوده است، اما همه نمی‌توانند از تامین مالی مجدد سود ببرند. بر اساس تحلیل اخیر Black Knight، ارائه‌دهنده اطلاعات و فناوری وام مسکن، تا کنون، نزدیک به 5.9 میلیون وام گیرنده هنوز می‌توانند به اندازه‌ای پس‌انداز کنند که ارزش این فرآیند را داشته باشد. این رقم در ابتدای سال جاری حدود 11 میلیون نفر بود و در اواخر سال 2020 به نزدیک به 20 میلیون رسید.

جوئل کان، معاون اقتصادی و صنعتی، گفت: «احتمالاً به دلیل هفته های تحت تأثیر تعطیلات و همچنین به دلیل تلاش وام گیرندگان برای تأمین مالی مجدد قبل از افزایش بیشتر قیمت ها، نوساناتی در تعداد سفارشات وجود دارد.» پیش بینی در MBA

درخواست های وام مسکن برای خرید خانه در طول هفته 4 درصد افزایش یافته اما در مقایسه با هفته مشابه یک سال قبل 7 درصد کاهش یافته است. خریداران در ژانویه گذشته به طرز عجیبی مشغول بودند و برخی نگران بودند که افزایش قیمت ها آنها را تا بهار از بازار گران قیمت مسکن خارج کند.

به طور حکایتی، مشاوران املاک و مستغلات می گویند که اگر لیست های بیشتری وجود داشته باشد، به راحتی می توانند فروش بیشتری داشته باشند. عرضه فعلی خانه‌ها برای فروش در پایین‌ترین حد خود قرار دارد، به خصوص موجودی ضعیفی که در انتهای بازار وجود دارد. به همین دلیل است که بیشتر فعالیت ها در حال حاضر در سطح بالاتر است.

کان گفت: «میانگین اندازه وام خرید دوباره به بالاترین سطح خود در این نظرسنجی رسید و 441100 دلار بود. سطوح پایین موجودی کالا و رشد سریع قیمت مسکن همچنان باعث افزایش میانگین حجم وام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا