خودرو

هیوندای 17 مدل و پلتفرم جدید را با هزینه 12 میلیارد پوندی خودروهای الکتریکی تولید می کند

هیوندای نسل دوم معماری خودروهای الکتریکی E-GMP را در سال 2025 معرفی خواهد کرد که سیستم های باتری و موتور استاندارد را با هدف کاهش هزینه های ساخت ارائه می کند.

شاسی مدولار یکپارچه جدید (IMA) هم برای وسایل نقلیه مسافربری تجاری و هم برای وسایل نقلیه تجاری “ساخته شده برای هدف” استفاده خواهد شد و نویدبخش بهبود برد رانندگی نسبت به پلت فرم E-GMP موجود توسط هیوندای Ioniq 5، کیا EV6 است. و جنسیس GV60.

بسته‌های باتری متغیر E-GMP را با واحدهای سلول به پک استاندارد جایگزین می‌کند که می‌توان آن‌ها را با توجه به نیاز خودرو به‌طور «انعطاف‌پذیر» ترکیب کرد. هیوندای ادعا می کند که این روش ساخت، چگالی انرژی و در نتیجه زمان شارژ را افزایش می دهد.

پلتفرم جدید به عنوان بخشی از معرفی روز سرمایه‌گذار هیوندای توضیح داده شد، زیرا این شرکت یک استراتژی بلندپروازانه 12 میلیارد پوندی برای افزایش فروش سالانه خودروهای برقی خود به 1.87 میلیون دستگاه، معادل 7 درصد از سهم بازار تا سال 2030 ترسیم کرده است. پیش از این، شرکت گفته بود. قصد دارد تا سال 2025 560000 خودروی برقی بفروشد.

این طرح دارای سه اصل اصلی است: «تقویت تشکل‌های BEV، بهبود ظرفیت تولید و تضمین رقابت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری».

علاوه بر ورود به یک پلت فرم جدید EV، هیوندای اعلام کرد که 17 وسیله نقلیه با باتری – از جمله 11 هیوندای و شش خودرو از برند لوکس جنسیس – را در هشت سال آینده معرفی خواهد کرد.

معماری جدید جایگزین E-GMP خواهد شد (در بالا)

سه تا از خودروهای الکتریکی هیوندای سدان خواهند بود (یکی Ioniq 6 2022 آینده)، شش خودروی شاسی بلند، یکی خودروی تجاری سبک و یکی «مدل جدید» خواهد بود – بدون اینکه جزئیات بیشتری به شرح زیر در سایت آن ارائه شود. . هیوندای Ioniq 7، یک SUV فول سایز برای عرضه در سال 2024 تایید شده است.

در همین حال، جنسیس دو خودروی ارزان قیمت و چهار خودروی شاسی بلند را عرضه خواهد کرد که با GV70 الکتریکی در اواخر امسال شروع می شود. این برند از سال 2025 فقط خودروهای الکتریکی خالص را روانه بازار خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا