خودرو

نقد و بررسی فیلم Seat Leon Cupra R 2003

به نظر می رسد که 200 اسب بخار دیگر برای تضمین اعتبار در بازار هات هاچ کافی نیست. آلفارومئو اکنون توانسته است 250 اسب بخار قدرت را از طریق چرخ های جلوی 147GTA عبور دهد – به اندازه ای که لئون کوپرا R 210 اسب بخاری Seat را ضعیف به نظر برساند.

اما اسپانیایی‌ها در حال حاضر سرعت خود را با نسخه تقویت‌شده دیگری افزایش داده‌اند که 225 اسب بخار قدرت کامل را که قبلاً در آئودی TT وجود داشت، ارائه می‌کند. این توربو دوقلو 1.8 توربو 207 پوند فوت در 2200 دور در دقیقه تولید می‌کند و لئون را به سریع‌ترین مدل سوراخ‌دار تبدیل می‌کند.

این سریعترین و قدرتمندترین مدل تولیدی در تاریخ این شرکت است. طبق گفته Seat، سرعت آن 149 مایل در ساعت است و در کمتر از 7.0 ثانیه به سرعت 0-62 مایل در ساعت می رسد.

علیرغم عملکرد بالا، عملکرد بسیار موثر شاسی که Seat Sport در زمان توسعه Lean Cupra اصلی انجام داد، بدون تغییر باقی می ماند.

از نظر عملی، این به معنای مجموعه‌ای از رفتارهای جاده‌ای است که با پتانسیل عملکرد مطابقت دارند، با تنها احتیاط – افزایش اعمال شده از سرعت‌های پایین‌تر، اندازه‌گیری تفریحی گشتاور را فراهم می‌کند، که کنترل کشش استاندارد و برنامه‌های کنترل پایداری الکترونیکی نمی‌توانند انجام دهند.

اما Cupra R دارای شاسی بسیار محکمی است که فاقد هرگونه شناور یا تمرین بدنی است. در تمام سرعت‌ها کاملاً به زمین چسبیده است و کشش فوق‌العاده‌ای را از لاستیک چربی 225/40×18 ارائه می‌کند. مانند همیشه، فرمان به خوبی، متعادل و سریع عمل می کند، که باعث می شود پکیج هندلینگ یک همراه تقریباً عالی برای عملکرد سازمان یافته باشد.

تقریباً عالی است، زیرا سواری جاذب و سر و صدای کم جاده میزان عایق شاسی را نشان می دهد که Cupra را از دقت هندلینگ نهایی و بازخورد راننده محروم می کند.

اهمیت نده. 225 Cupra با موتور پیشرفته، گیربکس شش سرعته، شاسی آئودی مانند و ترمزهای فوق العاده قوی، ماشینی است که هندلینگ و قدرت خودروهای اسپرت را به حیاط مقرون به صرفه می رساند.

قیمت گذاری هنوز نهایی نشده است، اما انتظار می رود زمانی که نسخه جدید در اواخر سال جاری به فروش می رسد، نسبت به نسخه فعلی 17000 پوندی 210 اسب بخار افزایش “متوسط” داشته باشد. ارزشش را خواهد داشت.

ایور کارول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا