خودرو

نقد و بررسی فیلم Bugatti Chiron Super Sport 2022

همه این اعداد، دستاوردها و آمار قابل توجه هستند اگر به مهندسی و هدف ایجاد ابرخودروهای 2.75 میلیون پوندی اعتقاد داشته باشید (که من به نوعی انجام می دهم، اگرچه فکر می کنم رانندگی با مورگان 3 ویلر اغلب سرگرم کننده تر است).

اما دستاورد واقعی بوگاتی خود اعداد نیست. اگر فقط می خواهید ماشین را با سرعت 300 مایل در ساعت حرکت دهید، این کار بسیار دشوار خواهد بود، زیرا نیروهایی که بازی می کنید در آسمان هستند. اما در طرح کلی مهندسی خودرو، این به هیچ وجه سخت ترین قسمت نیست.

نکته بسیار جالب این است که در سوپر اسپورت، مانند شیرون و ویرون قبل از آن، این عملکرد با یکپارچگی به دست می‌آید که استفاده از این خودروها را مانند فولکس واگن گلف آسان می‌کند. در واقع، با توجه به سنگینی صفحه نمایش لمسی در جدیدترین طرح‌های گلف، رانندگی با Chiron با تماس فیزیکی از بسیاری جهات آسان‌تر است.

وقتی والاس و من از ماشین پیاده شدیم تا صندلی ها را عوض کنیم، او مرا متوجه تغییرات بیرونی کرد که سوپر اسپرت را از بوگاتی شیرون معمولی متمایز می کند. بدیهی است و مهمتر از همه، بدنه عقب 250 میلی متر افزایش یافته است.

اگزوزها به جای نشستن به صورت افقی در مرکز خودرو به صورت عمودی و جدا از هم می چرخیدند و به دیفیوزر اجازه می دادند تا منبسط شده و به سمت قسمت بالایی بدنه گسترش یابد. این امتداد و بسته شدن دم، با نگاه دقیق‌تر به شکل کامل آیرودینامیکی “اشک”، جریان هوای آرام را طولانی‌تر نگه می‌دارد، بنابراین کارآمدتر است: بدون جریمه درگ، نیروی رو به پایین را کمی پایدارتر می‌کند.

این چیزها به سرعت اهمیت پیدا می کنند، زیرا همه چیز به سرعت تغییر می کند. والاس می گوید که در 261 مایل در ساعت، در لبه هر چرخ، نیروها 3000 گرم است. بنابراین یک درپوش سوپاپ 2.5 گرمی 7.5 کیلوگرم وزن دارد و یک سنسور فشار باد لاستیک 44 گرم وزن 132 کیلوگرم دارد. نمی توان از شیر لاستیک معمولی خودرو استفاده کرد، زیرا آنقدر خم می شود که نشت می کند. چنین چیزهایی در سرتاسر ماشین اتفاق می افتد. بنابراین هر چه تعداد ایرفویل ها در کلاس شما بیشتر باشد، بهتر است.

هیچ‌کدام از اینها مشخص نیست زیرا روی یکی از صندلی‌های راننده مناسب می‌لغزید و آن را به صورت الکتریکی تنظیم می‌کنید. فرمان نسبتا کوچک با حاشیه نازک و غیر گرد به صورت دستی برای دسترسی و وسیله نقلیه تنظیم می شود. یک اهرم دنده برای گیربکس ریکاردو وجود دارد که مانند بسیاری از آنها به زیبایی از آلومینیوم ساخته شده است. نواری که در زیر کنسول مرکزی قرار دارد از یک تکه ماشین کاری شده است. شیارهای بالای درها که به رنگ مشکی رنگ شده اند تا شبیه پلاستیک شوند، در واقع تیتانیوم هستند. چند اتاق کوچک، جیب در و یک جعبه دستکش وجود دارد. به لطف صندوق عقب کوچک و کم عمق آن در جلو، حتی می تواند یک ماشین توریستی بزرگ باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا