اقتصادی

نظریه پولی مدرن تجربه اپیدمیولوژیک داشته است. تورم در حال آزمایش آن است.

مشکل این است که جایگزین پاسخ فدرال رزرو، در حال حاضر، مشخص نیست. تلاش‌های دولت بایدن برای مهار افزایش قیمت‌ها – ساعات طولانی‌تر در بندر، آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت، استناد به افزایش قیمت‌های شرکت‌ها – عمدتاً در حاشیه‌های مشکل نقش داشته است.

این نوع حرکات ظریف برای مقابله با تورم همان چیزی است که اقتصاددانان MMT توصیه می کنند. خانم کلتون پیشنهادهای دیگری را که توسط اقتصاددانان MMT ارائه شده بود در یک پست وبلاگ اخیر مطرح کرد. از جمله: مدیکر برای همه، کاهش بودجه پنتاگون، حذف برخی تعرفه‌ها و ایجاد محدودیت‌ها بر بنادر.

آن طور که او می گوید، دقیقاً “پیزی” نیست.

جیسون فورمن، اقتصاددان دانشگاه هاروارد، گفت: «تئوری پولی مدرن قبلاً حاشیه‌ای بود. حتی اگر سیاست همه گیر به طور موثر این ایده را پذیرفته باشد که شما مجبور نیستید برای هزینه های خود بپردازید، به گفته او، این ایده نیز کینز بود.

و در حالی که مخاطبان MMT که نقش فدرال رزرو را نادیده می گیرند، ایده روشن و عملی در مورد چگونگی مهار تورم ارائه نکردند، او استدلال کرد و افزود: “اگر شما ذهن باز داشته باشید، این باعث افزایش اعتبار شما می شود.”

در واشنگتن، واضح است که مجموعه ایده ها دچار شکست شده است. ترس از ناتوانی جنسی برگشته است. برنامه سیاست کلی بایدن به تصویب نرسید زیرا سناتور جوزف مانچین، دموکرات ویرجینیای غربی و عضو حزبش، به دلیل نگرانی در مورد بدهی دولت و تورم با آن مخالفت کرد.

با وجود این، برخی از طرفداران MMT هنوز جشن به نظر می رسند.

آقای ری گفت: “ما در بحث در سطح فکری پیروز شدیم – هیچ نقصی وجود ندارد.”

اشکالاتی وجود دارد یا نه، سؤالاتی وجود دارد.

سوالاتی مانند: “آیا کنگره MMT را “آزمایش” کرده است و آیا افزایش تورم به معنای “شکست” MMT است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا