بازرگانی

نظرسنجی AP-NORC نشان می‌دهد آمریکایی‌ها بر اقتصاد در میان مشکلات تورم تأثیر می‌گذارند

قیمت سوخت در پمپ بنزین‌های شل، چپ و موبیل در سن دیگو، کالیفرنیا، ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱.

بینگ گوان | بلومبرگ | گتی ایماژ

یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که دیدگاه آمریکایی ها نسبت به اقتصاد ایالات متحده در ماه گذشته به میزان قابل توجهی تیره شده است و تقریباً نیمی از آنها انتظار دارند شرایط اقتصادی در سال آینده بدتر شود.

بر اساس نظرسنجی Associated Press-NORC، تنها 35 درصد از آمریکایی ها اقتصاد ملی را خوب توصیف می کنند، در حالی که 65 درصد آن را ضعیف توصیف می کنند. این یک کاهش از سپتامبر است که 45 درصد از آمریکایی‌ها اقتصاد را خوب توصیف کردند، و به جایی که دیدگاه‌ها درباره اقتصاد کشور در ژانویه و فوریه بود، زمانی که همه‌گیری در سراسر کشور بیداد می‌کرد.

بدتر شدن احساسات اقتصادی آمریکایی ها با افزایش قیمت تمام شده کالاها در سراسر کشور، به ویژه قیمت گاز، و تنگناها در زنجیره تامین جهانی، خرید همه چیز از مبلمان گرفته تا خودرو را دشوارتر کرده است. وزارت کار اوایل این ماه گزارش داد که قیمت مصرف کننده در سپتامبر 5.4 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است که بزرگترین افزایش یک ساله از سال 2008 تاکنون است.

نادین کریستین، 55 ساله، گفت که نگران افزایش هزینه زندگی در سال گذشته است.

کریستین با اشاره به آخرین باری که اقتصاد ایالات متحده تحت تاثیر تورم بالا قرار گرفت، گفت: “من در دهه 1970 بزرگ شدم و به یاد دارم که برای والدینم گذران زندگی سخت بود.” مثل آن زمان بد نیست، اما احساس می‌کنم هر روز می‌توانیم از ریل خارج شویم.»

نزدیک به نیمی از آمریکایی ها – 47٪ – اکنون می گویند که انتظار دارند اقتصاد در سال آینده بدتر شود، در حالی که فقط 30٪ فکر می کنند که بهتر خواهد شد. در نظرسنجی AP-NORC که در فوریه و مارس انجام شد، وضعیت برعکس شد: 44 درصد انتظار داشتند که اقتصاد در سال آینده بهبود یابد و تنها 32 درصد گفتند که بدتر خواهد شد.

در اوایل سال جاری، 70 درصد از دموکرات‌ها گفتند که انتظار دارند اقتصاد بهبود یابد. اکنون، تنها 51 درصد این کار را انجام می دهند. درصد جمهوری خواهانی که فکر می کنند اقتصاد بدتر خواهد شد از 59 درصد در اوایل سال به 74 درصد افزایش یافت.

جوزف بینکلی، 34 ساله، از ایندیانا، گفت که او نگران تورم است اما فکر می کند مشکلات در اقتصاد موقتی است.

او گفت: «من فکر می‌کنم که با بهبود وضعیت اقتصاد، بیشتر بحث عرضه و تقاضا است.

بینکلی گفت که از سیاست های اقتصادی رئیس جمهور بایدن حمایت می کند.

بسیاری از سال های اولیه ریاست جمهوری با سیاست های سلف او سروکار دارند. من فکر می کنم بایدن باید مشکلات دولت قبلی را حل کند.”

یک نظرسنجی AP-NORC نشان داد که اکثریت آمریکایی‌ها از عملکرد بایدن در اقتصاد انتقاد دارند، 58 درصد آنها مخالف و 41 درصد موافق هستند.

علیرغم بدتر شدن چشم انداز اقتصادی برای آمریکایی ها، این نظرسنجی نشان داد که آنها نسبت به شرایط مالی خود نسبتا خوشبین هستند. این نظرسنجی نشان داد که 65 درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند وضعیت مالی شخصی‌شان خوب است، این رقم از قبل از همه‌گیری ثابت بوده است. با این حال، 24 درصد می گویند که فکر می کنند وضعیت مالی شخصی آنها در سال آینده بدتر خواهد شد، در حالی که در اوایل سال جاری 13 درصد بود.

این نظرسنجی همچنین نشانه هایی را نشان داد که نشان می دهد این بیماری همه گیر به بهبود قدرت چانه زنی کارگران کمک کرده است: 36 درصد از آمریکایی ها به توانایی خود در یافتن … بسیار مطمئن یا کاملاً مطمئن هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا