بازرگانی

نرخ وام مسکن در دومین جهش بزرگ خود در این هفته نزدیک به 5 درصد است

محبوب ترین نرخ وام مسکن دوباره افزایش یافته است.

بر اساس اخبار روزانه وام مسکن، متوسط ​​نرخ وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت در روز جمعه افزایش چشمگیری داشت و با 24 واحد افزایش به 4.95 درصد رسید. اکنون 164 واحد پایه بالاتر از سال گذشته است.

متیو گراهام، مدیر ارشد اجرایی، گفت: «این دومین بار در این هفته است، و این هفته را با بدترین هفته یک خشم ضعیف در سال 2013 برابری می‌کند – رکوردی که چند روز قبل از یک چالش قانونی ندیده بودیم.» اخبار وام مسکن. .

در روز سه شنبه، قیمت 4.72 درصد بود، 26 واحد پایه نسبت به 18 مارس افزایش داشت. افزایش سریعتر از حد انتظار نرخ بهره بر تقاضای وام مسکن و تامین مالی مجدد وام تاثیر گذاشته است.

قیمت با افزایش بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نیز افزایش یافت. نرخ‌های وام مسکن این بازده را به طور ضعیف دنبال می‌کنند، اما نه به طور کامل. نرخ وام مسکن نیز تحت تأثیر تقاضا برای اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن است. فدرال رزرو در حال کاهش دارایی های خود و همچنین افزایش نرخ بهره است.

این نمی تواند در زمان بدتری رخ دهد، زیرا بازار مسکن بهار بسیار مهم آغاز می شود. خریداران بالقوه در حال حاضر با کمبود غیرمعمول عرضه و قیمت های بالا مواجه هستند. با افزایش سرسام آور نرخ ها و نرخ ها، میانگین پرداخت های وام مسکن اکنون 20 درصد بیشتر از سال گذشته است.

خریداران همچنین با هر چیز دیگری در بودجه خود با تورم روبرو هستند که مسائل مربوط به مقرون به صرفه بودن را تشدید می کند. اجاره ها نیز با نرخ بی سابقه ای در حال افزایش بوده و باعث شده است که خریداران بالقوه بیشتری نتوانند پول خود را برای پیش پرداخت پس انداز کنند. علاوه بر این، با نرخ بهره بالاتر، برخی از خریداران دیگر واجد شرایط وام مسکن نیستند. وام دهندگان در مورد میزان بدهی وام گیرنده از نظر درآمد سختگیرتر بوده اند.

اقتصاددانان در حال حاضر شروع به تجدید نظر در تعداد فروش پایین تر خود در سال کرده اند. لارنس یون، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاوران املاک، روز سه‌شنبه گفت که انتظار دارد این نرخ در سال جاری حدود 4.5 درصد باشد و قبلاً پیش‌بینی کرده بود که این نرخ در 4 درصد باقی بماند.

آخرین پیش‌بینی رسمی NAR کاهش 3 درصدی فروش در سال 2022 است، اما یون اکنون می‌گوید که انتظار دارد 6 درصد به 8 درصد کاهش یابد. NAR به طور رسمی پیش بینی خود را به روز نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا