بازرگانی

نرخ وام مسکن به بالاترین حد در 8 ماه گذشته افزایش می یابد و تقاضا برای تامین مالی مجدد را کاهش می دهد

کارگزاران املاک و مستغلات در یک تور برای دلالان حاضر می شوند و خانه ای را برای فروش در سن رافائل، کالیفرنیا نشان می دهند.

گتی ایماژ

بر اساس گزارش انجمن بانکداران وام مسکن، نرخ وام مسکن در این ماه کاهش یافته است و هفته گذشته مجدداً افزایش یافت و به بالاترین حد در هشت ماه گذشته رسید. این امر باعث شد تقاضای متفاوتی برای وام مسکن در هفته گذشته ایجاد شود و تغییری نسبت به هفته قبل نداشته باشد.

متوسط ​​نرخ سود قراردادی برای وام‌های مسکن 30 ساله با نرخ ثابت با مانده وام منطبق (548250 دلار یا کمتر) از 3.23 درصد به 3.30 درصد افزایش یافت، با امتیاز از 0.35 (شامل کارمزد مبدأ) برای وام‌ها به 0.34 کاهش یافت. 20 درصد پیش پرداخت. این نرخ در سال گذشته 30 واحد پایه کمتر بود.

در نتیجه، تقاضا برای تامین مالی مجدد 2 درصد در هفته در هفته کاهش می یابد، با تعدیل فصلی. حجم معاملات نسبت به هفته مشابه سال قبل 26 درصد کمتر بود. سهم فعالیت های تامین مالی مجدد وام مسکن از 63.3 درصد در هفته قبل به 62.2 درصد از کل درخواست ها کاهش یافت.

جوئل کان، معاون پیش‌بینی‌های اقتصادی و صنعتی در گفت: «افزایش نرخ‌های بهره منجر به پنجمین کاهش متوالی فعالیت‌های ری‌فاینانس به پایین‌ترین نرخ هفتگی از ژانویه 2020 شد. نرخ‌های بالاتر همچنان انگیزه وام گیرندگان را برای سرمایه‌گذاری مجدد کاهش می‌دهد.» MBA رهایی.

درخواست های وام مسکن برای خرید خانه در طول هفته 4 درصد افزایش یافت اما نسبت به هفته مشابه سال قبل 9 درصد کاهش یافت. با ادامه افزایش قیمت مسکن و اکثر فروش ها در سطوح قیمتی بالاتر، میانگین اندازه وام به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته رسید.

کان افزود: «فروش خانه‌های جدید و موجود در ماه گذشته قوی‌ترین نرخ فروش خود را از اوایل سال 2021 به ثبت رساند، اما خریدارانی که برای اولین‌بار خانه‌فروشی می‌کنند، سهم کاهشی از فعالیت را نشان می‌دهند».

آخرین قرائت قیمت مسکن از سوی S&P Case-Shiller نشان داد که قیمت ها در سطح ملی نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است، اما سودهای سالانه که در سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است. این می تواند نشانه ای از این باشد که نرخ های بالاتر وام مسکن حداقل قیمت کمی را افزایش می دهد.

نرخ های وام مسکن برای شروع این هفته اندکی کاهش یافته است، اما ممکن است تا هفته آینده کمی تاخیر باشد. انتظار می رود فدرال رزرو چهارشنبه آینده اعلام کند که خرید اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن را کاهش خواهد داد. که باید نرخ های بالاتری را ارسال کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا