روانشناسی

نحوه کار با کارمند گوه مربعی، سوراخ گرد

کار خوب

گاهی اوقات مشکل کمبود مهارت نیست، بلکه عدم علاقه است. شرکت توسعه استعدادهای جهانی Career Systems International اخیراً نزدیک به 20000 کارمند را مورد بررسی قرار داد و پرسید: “مهم ترین چیزی که باید با تجارت خود به اشتراک بگذارید چیست؟” نزدیک به 63 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی «کار هیجان انگیز و چالش برانگیز» را مهم ترین عامل اقامت خود عنوان کردند.

این برای هر سازمانی بسیار دشوار است، زیرا ارائه این نوع کار برای هر کارمند همیشه با نیازهای بخش مطابقت ندارد، اما مدیران می توانند با ایجاد علاقه شروع کنند.

به کارمندان خود کمک کنید تا وظایفی را که بیشتر مورد علاقه آنهاست بیابند و سعی کنید کارشان را به گونه ای تنظیم کنند که اشتیاق ایجاد کند.

تقویت تناسب اندام

در حقیقت، در هر سازمانی باید میخ های مربعی بسیار کمی در سوراخ های گرد وجود داشته باشد. مدیران نمی توانند فقدان بهره وری و عدم مشارکت را تحمل کنند و کارکنان شایستگی آن را دارند که مهارت های خود را به شیوه ای معنادار به اشتراک بگذارند.

ببینید چه زمانی در تیم یا سازمان شما کار نمی کند. یک گفتگو درباره علایق، مهارت ها یا ارزش ها شروع کنید. سپس برای حمایت از پیشرفت کارمند برنامه ریزی کنید و به شما اطمینان می دهم که سپاسگزار خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا