تکنولوژی

مهارت های شناختی برای موفقیت مهندسی

اخیراً خیلی به فکر کردن فکر می کنم. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد.

اول اینکه، انجام آن به خوبی پیش نیاز توسعه هر تخصص قابل اعتماد در هر نوع رشته علوم کامپیوتر یا مهندسی است. با مجموعه ای مناسب از ابزارهای ذهنی، می توانید هر دانش مرتبط با موضوعی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، به دست آورید.

ثانیاً، در تجربه من، این جنبه علوم و مهندسی کامپیوتر است که کمترین توجه را به خود جلب می کند. سیل واقعی منابع آموزشی آنلاین وجود دارد. اما اکثر آنها با استفاده از ابزارهای نرم افزاری برای واجد شرایط کردن یک شغل، پیچ های کسب شایستگی اصلی را قطع می کنند. این تا حدودی قابل درک است. اگر قبلا برنامه نویسی نکرده اید، مهارتی که احساس می کنید فوراً فاقد آن هستید، استفاده از یک زبان برنامه نویسی است. پس طبیعی است که به آن حمله کنیم.

اما اگرچه به اندازه بالا زدن آستین ها و گفتن «سلام» به این دنیا هیجان انگیز نیست، اما وقت گذاشتن برای یادگیری نحوه یادگیری و حل مشکلاتی که با برنامه نویسی سخت قابل حل نیستند، در دراز مدت نتیجه خواهد داد. اجرا کن.

در ادامه توضیح خواهد داد که چه چیزی مهمترین مهارت های شناختی است که به موفقیت مهندسی کمک می کند.

انتقادی ترین انتقاد شما باید تفکر شما باشد

اولویت تفکر انتقادی آنقدر ضرب المثل فرسوده است که اکثر افرادی را که برای بررسی دقیق دعوت می کنم به آن عادت کرده اند. این نباید باعث شود کسی به اشتباه فکر کند که لازم نیست.

بخشی از مشکل این است که برای کسانی که از تفکر انتقادی حمایت می کنند، آسان است تصور کنند که مخاطبان آنها می دانند که چیست و چگونه آن را انجام دهند. از قضا، همین فرض می تواند از قرار گرفتن در معرض برخی تفکر انتقادی سود ببرد.

بنابراین، اجازه دهید به اصول اولیه بازگردیم.

ویکی‌پدیا تفکر انتقادی را اینگونه تعریف می‌کند: «تجزیه و تحلیل حقایق، شواهد، مشاهدات و استدلال‌های موجود برای تشکیل یک قضاوت». معنی قابل تحمل ترین کلمات در اینجا چیست؟ «حقایق»، «شواهد» و «مشاهدات» به هم مرتبط هستند، و همگی به روش خاص خود تلاش می‌کنند تا آنچه را که ما به طور منطقی معتقدیم درست است، ثابت کنند.

«حقایق» عموماً از قبل توسط (معمولا) دیگرانی که به تشخیص آنها اعتماد داریم، مشخص می شوند. شواهد شامل نتایج خاصی است که توسط شما یا سایر افراد قابل اعتماد اندازه گیری و رتبه بندی شده است. «یادداشت ها» به مواردی اطلاق می شود که توسط خود متفکران انتقادی ساخته شده اند. اگر اینها نیز پدیده هایی هستند که دیگران (نه متفکر) شاهد آن هستند، چه تفاوتی عینی با «شواهد» دارد؟

«استدلال‌ها» در اینجا عجیب‌ترین هستند، اما دلیل خوبی دارند. اینجاست که «تفکر» (مخصوصاً تفکر) شروع به تأثیرگذاری سنگین خود می کند. «استدلال‌ها» توضیح می‌دهند که چگونه یک متفکر تصمیم‌های منطقی می‌گیرد که به دانش اضافی بر اساس نحوه تعامل حقایق، شواهد و مشاهدات اشاره می‌کند.

مهمترین کلمه در تعریف «قضاوت» است. تفکر انتقادی لزوماً به تلاش برای ایجاد حقایق جدید نمی‌پردازد. تنها چیزی که تفکر انتقادی مستلزم آن است این است که در نظر گرفتن همه موارد فوق منجر به درک کلی از همه چیزهایی شود که در دست بررسی است.

این قضاوت ها نباید مطلق باشند، اما ممکن است. تا زمانی که نتیجه این باشد که موجودیت مورد بررسی “قضاوت” شود، و قضاوت تمام اطلاعات موجود را در نظر بگیرد (نه فقط آن چیزی که به نتیجه مطلوب منتهی می شود)، تمرین تفکر انتقادی کامل است.

روند معاینه

من شک دارم اگر …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا