بازرگانی

مطالبات بیکاری هفتگی:

وزارت کار روز پنجشنبه اعلام کرد که مطالبات اولیه بیمه بیکاری در مجموع به 215000 نفر رسیده است که کمترین رقم از ابتدای سال و کمتر از برآوردهای وال استریت است.

اقتصاددانانی که توسط داوجونز مورد بررسی قرار گرفتند، برای اولین بار به دنبال سپرده‌ها بودند که در هفته منتهی به 26 فوریه به 225000 رسید.

گزارش جداگانه ای از اداره آمار کار نشان داد که بهره وری غیرکشاورزی در سه ماهه چهارم 6.6 درصد افزایش یافته است که اندکی کمتر از تخمین 6.7 درصد است. با این حال، هزینه های کسب و کار واحد 0.9٪ افزایش یافت، که انتظارات را 0.3٪ بیشتر کرد.

برای مطالبات بیکاری، کل هفته گذشته کاهش 18000 نفری را نسبت به هفته قبل نشان داد و کمترین میزان از ژانویه بود.

ادعاهای ادامه دار، که یک هفته عقب تر از تیتر اخبار هستند، به 1.48 میلیون افزایش یافت. با این حال، میانگین متحرک چهار هفته ای، که نوسانات هفتگی را تعدیل می کند، به 1.54 میلیون کاهش یافت که پایین ترین سطح از 4 آوریل 1970 است.

مجموع یارانه بگیران تحت تمامی برنامه ها کاهش بیشتری یافت و به 1.97 میلیون نفر کاهش یافت که کاهش 62625 نفری را نشان می دهد.

آمار بیکاری یک روز قبل از گزارش دقیق حقوق و دستمزد غیرکشاورزی از BLS منتشر می شود. وال استریت به دنبال افزایش 440,000 واحدی در ماه فوریه است، پس از رقم کلی قوی تر از حد انتظار 467,000 در ژانویه.

در زمانی که کمبود نیروی کار به سطوح بی‌سابقه‌ای رسیده است، شرکت‌ها همچنان در تلاش هستند تا نزدیک به 11 میلیون شغل را پر کنند. حدود 4.4 میلیون شغل بیشتر از تعداد افراد بیکار جویای کار است.

طبق داده‌های وزارت کار که به حدود 15 سال قبل بازمی‌گردد، دستمزدها در شرایط فعلی افزایش یافته است، با متوسط ​​دستمزد ساعتی 5.7 درصد در ژانویه، سطحی بسیار بالاتر از هر چیزی که در محیط قبل از همه‌گیری دیده می‌شود.

هزینه های نیروی کار واحد در سه ماه پایانی سال 2021 به افزایش خود ادامه دادند، البته با سرعت کمتری نسبت به سه ماهه قبل، که تا حد زیادی به دلیل جهش بهره وری بود. افزایش 7.5 درصدی در غرامت ساعتی تا حد زیادی با افزایش 6.6 درصدی در بهره وری جبران شد. برای کل سال، هزینه های نیروی کار واحد 3.6 درصد افزایش یافت، نسبت به افزایش 4.3 درصدی در سال 2020.

سیاستگذاران فدرال در شرف مقابله با موضوع تورم با یک سری افزایش نرخ بهره هستند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز چهارشنبه بازار کار را “بسیار تنگ” توصیف کرد و گفت که انتظار دارد برای اولین بار در نشست سیاست گذاری بانک مرکزی اواخر ماه جاری، نرخ بهره را افزایش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا