بازرگانی

مشاغل در ماه اکتبر با افزایش 531000 شغلی بازگشتند

وزارت کار روز جمعه گفت: بازار کار ایالات متحده در ماه اکتبر مجدداً سقوط کرد و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی بیش از حد انتظار افزایش یافت در حالی که نرخ بیکاری به 4.6 درصد کاهش یافت.

تعداد حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی 531000 نفر در ماه افزایش یافت، در حالی که داوجونز 450000 برآورد کرده بود. پیش بینی می شد نرخ بیکاری به 4.7 درصد کاهش یابد.

حقوق و دستمزد خصوصی نیز قوی تر بود، با 604000 شغل افزایش یافت، زیرا از دست دادن 73000 شغل دولتی تیتر خبر را پایین آورد. افزایش ماه اکتبر نشان‌دهنده یک بازگشت شدید نسبت به سپتامبر است، زیرا 312 هزار شغل پس از برآورد اولیه 194K برآورد شده توسط اداره آمار کار، شاهد تجدیدنظر صعودی قابل توجهی در گزارش روز جمعه بود.

اعداد و ارقام به رفع ترس از افزایش تورم، کمبود شدید نیروی کار و کند شدن رشد اقتصادی کمک کرد تا ایجاد شغل را محدود کند.

نیک بونکر، مدیر تحقیقات اقتصادی در سایت کار Indeed، گفت: «این نوعی بهبودی است که می‌توانیم داشته باشیم، وقتی که با افزایش موارد کووید کنار نمی‌رویم». “اگر این نوع رشد شغلی است که در چند ماه آینده شاهد آن خواهیم بود، در مسیری محکم قرار داریم.”

پس از انتشار این خبر، بازارها به شدت بازگشتند و داو در معاملات اولیه نزدیک به 350 واحد افزایش یافت و بازده اوراق قرضه دولتی عمدتاً پایین تر بود.

بخش حیاتی اوقات فراغت و مهمان‌نوازی پیشتاز بود و با کاهش تعداد کووید در طول ماه، ۱۶۴۰۰۰ نفر به آن افزودند زیرا آمریکایی‌ها به رستوران‌های غذاخوری و نوشیدنی بیرون رفتند و دوباره به تعطیلات رفتند. برای سال 2021، این بخش 2.4 میلیون شغل را که در طول همه گیری از دست داده بود، دوباره به دست آورد.

بخش‌های دیگر با دستاوردهای قوی شامل خدمات حرفه‌ای و تجاری (100000)، تولید (60000) و حمل‌ونقل و انبارداری (54000) بودند. ساخت و ساز 44000 شغل ایجاد کرد در حالی که مراقبت های بهداشتی 37000 شغل و خرده فروشی 35000 شغل ایجاد کردند.

دستمزدها در طول ماه 0.4 درصد افزایش یافت که مطابق با برآوردها بود، اما 4.9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت که منعکس کننده فشارهای تورمی بود که در طول سال تشدید شد. میانگین کار در هفته با یک دهم ساعت کاهش به 34.7 ساعت رسید.

کاهش نرخ بیکاری با تثبیت نرخ مشارکت نیروی کار در 61.6 درصد رخ داد که هنوز 1.7 درصد کمتر از سطح خود در فوریه 2020 قبل از اعلام همه‌گیری بود. این نشان دهنده تنها 3 میلیون آمریکایی کمتر است که بخشی از نیروی کار محسوب می شوند و نشان دهنده نگرانی های مداوم در مورد سطح اشتغال است.

مایکل پیرس، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در Capital Economics گفت.

با این حال، یک معیاری که فدرال رزرو به دقت دنبال می کند، این است که نرخ مشارکت در میان کارگران به اصطلاح بزرگسال 25 تا 54 سال، به 81.7 درصد افزایش یافت.

جانت یلن، وزیر خزانه داری، بعدازظهر جمعه با یک تاپیک توییتری از این گزارش ستایش کرد که در آن گفت سیاست های مالی تهاجمی دولت، که بیش از 5 تریلیون دلار به اقتصاد تزریق کرده است، به جلوگیری از عواقب وخیم تر این همه گیری کمک کرد.

یلن نوشت: «سیاست مالی جسورانه کار می کند. بهبودی مانند این هرگز یک نتیجه قطعی نبود. هنگامی که دولت ما در ژانویه به قدرت بازگشت، این خطر واقعی وجود داشت که اقتصاد ما به سمت یک رکود طولانی مدت سقوط کند. اکنون بهبودی ما از سایر کشورهای ثروتمند پیشی گرفته است.»

حتی با وجود بهبود، نظرسنجی اداره آمار کار از خانوارها در ماه اکتبر نشان داد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا