متاورس

مد 2022: طراحان چگونه با متاورس ها برخورد می کنند؟

دنیایی را تصور کنید که هویت دیجیتال شما به اندازه هویت فیزیکی شما مهم است. جایی که برای خود مجازی خود به دارایی ها و دارایی هایی مانند پول (ارز رمزنگاری شده)، خانه (شاید بر اساس Minecraft ساخته شده است) و لباس نیاز دارید.

همانطور که ما به طور فزاینده ای زندگی خود را به صورت آنلاین می گذرانیم، مارک های مد شرط می بندند که برخی از مصرف کنندگان با راه اندازی مجموعه های لباس دیجیتال و همکاری با پلتفرم های بازی در حال حاضر آنجا هستند. در سال 2022، جدیدترین روندها و موردانتظارترین راه‌اندازی‌ها به سکوی راه‌پیمایی راه پیدا نمی‌کنند، بلکه در حالی که طراحان روند را بررسی می‌کنند، روی صفحه‌های ما نشان داده می‌شوند.

نیل استفنسون، نویسنده داستان های علمی تخیلی، اصطلاح متاورس را در سال 1992 در کتاب خود با نام Snow Crash ابداع کرد. این فضایی است که در آن انسان ها در یک محیط مجازی به عنوان یک آواتار سه بعدی با هم تعامل دارند.

امروزه، زمانی که ما کار می‌کنیم، با هم ارتباط برقرار می‌کنیم، یاد می‌گیریم و اوقات فراغت خود را آنلاین می‌گذرانیم، این کمتر به یک فانتزی شبیه است، اما یک تفاوت اساسی بین زندگی ما در حال حاضر و خارج از کشور وجود دارد.

من متاورس را به عنوان یک فضای مجازی توصیف می کنم که به یک محیط اجتماعی یا بازی محدود نمی شود. این یک دنیای مجازی است که می توانید مثلاً در همه جا لباس های دیجیتالی یکسانی بپوشید. کریستینا دیمیترووا، مشاور برند و موسس پلتفرم مد و فناوری Interlaced می‌گوید: «این هنوز کاملاً وجود ندارد، اما پایه و اساس آن گذاشته شده است.

بسیاری از زمینه‌های ورود مد به فراجهان در سال 2021 فراهم می‌شود و زمینه را برای کارهای بزرگ‌تر در سال آینده فراهم می‌کند. در ماه مه، گوچی گاردن Roblox را راه‌اندازی کرد، یک فضای مجازی مارک دار با اتاق‌های موضوعی پیرامون کمپین‌های تاریخی و مکانی برای خرید لباس‌های دیجیتال با نسخه محدود از این برند.

در ماه سپتامبر، Balenciaga به اولین برند لوکسی تبدیل شد که با بازی ویدئویی Fortnite در خطی از لباس‌های مخصوص شخصیت‌ها، معروف به “پوست” شریک شد. همچنین یک دسته فیزیکی از کالاها را همزمان با عرضه دیجیتال منتشر کرد.

دیمیتروا می‌گوید این محو شدن بین دنیای فیزیکی و مجازی چیزی است که در سال 2022 بیشتر شاهد آن خواهیم بود. «به‌عنوان یک بازیکن، می‌توانید برای خرید اسکین‌ها در بازی پول بپردازید یا به دست آورید یا برای پوشیدن یک محصول واقعی از فروشگاه‌های منتخب بیرون بروید. در زندگی واقعی. فکر می‌کنم مارک‌های بیشتری را ببینیم که دنیای آنلاین و آفلاین را از این طریق به هم متصل می‌کنند.»

این چیزی است که طراح چارلی کوهن نیز امسال با همکاری Pokémon، Selfridges و شرکت تولید RYOT Lab کشف کرد. کوهن طیف وسیعی از اقلام لباس دیجیتال و فیزیکی را ایجاد کرد که از طریق Electric/City، دنیای مجازی میزبانی شده در وب‌سایت Selfridges، که خریداران می‌توانند با آن کاوش کنند و با آن تعامل داشته باشند، فروخته می‌شوند.

پروژه بعدی کوهن که به زودی راه اندازی می شود، یک قدم به متاورس نزدیک تر است. یورونیوز به یورونیوز گفت: «من یک سال گذشته را صرف ساخت RSTLSS کرده‌ام، پلتفرمی که به هنرمندان، برندها و طرفدارانشان اجازه می‌دهد تا پوشیدنی‌های سفارشی متاورس را ایجاد کنند. “تعامل پذیری تمرکز اصلی مد دیجیتال در سال 2022 خواهد بود – توانایی جابجایی کمد لباس دیجیتال خود در چندین بازی و فضاهای اجتماعی.”

مد زودگذر؟ به احتمال زیاد نه

این تجربیات اولیه در دنیای مجازی ممکن است مانند یک حقه به نظر برسند، اما دلیل خوبی وجود دارد که باور کنیم این چیزی بیش از یک مد گذرا است. با…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا