بازرگانی

مجموعه رکورد میانگین اندازه وام مسکن جدید

خریداران مسکن با یکی از گران ترین بازارهای مسکن در تاریخ مواجه هستند و این بدان معناست که آنها بیش از هر زمان دیگری به وام مسکن نیاز دارند. در حالی که تقاضای وام مسکن در حال کاهش است، به دلیل افزایش نرخ بهره، میانگین حجم وام خرید به تازگی رکورد زده است.

بر اساس شاخص فصلی تنظیم شده وام مسکن انجمن بانکداران، درخواست های وام مسکن برای خرید خانه در هفته گذشته نسبت به هفته قبل 1 درصد کاهش یافت. حجم معاملات نسبت به هفته مشابه سال قبل 7 درصد کمتر بود.

جوئل کان، اقتصاددان MBA گفت: «سفارش‌های خرید در طول هفته با کاهش جزئی مواجه شد و برنامه‌های تدارکات دولتی بیشترین کاهش را به خود اختصاص دادند. خریداران بالقوه همچنان با قیمت‌های فروش بالاتر و همچنین نرخ‌های وام مسکن بالاتر روبرو هستند. ترکیب سنگین‌تر برنامه‌های کاربردی سنتی بار دیگر به یک رکورد دیگر به اندازه متوسط ​​وام ۴۵۳,۰۰۰ دلاری کمک کرد.

زن و شوهری به خانه های فروشی در ویترین بنگاه های املاک ویلیام اچ. براون نگاه می کنند.

گتی ایماژ

قیمت خانه ها به طور پیوسته افزایش یافته است زیرا تقاضا همچنان از عرضه خانه برای فروش پیشی می گیرد. و در حالی که افزایش ها در پایان تابستان گذشته متوسط ​​بود، اکنون دوباره در حال افزایش است. طبق آخرین گزارش CoreLogic، قیمت ها در سراسر کشور در دسامبر 18.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

متوسط ​​نرخ بهره قرارداد برای وام‌های مسکن 30 ساله با نرخ ثابت با مانده وام منطبق (647200 دلار یا کمتر) از 3.83 درصد به 4.05 درصد افزایش یافت، با امتیاز تا 0.45 از 0.40 (شامل کارمزد مبدأ) برای وام‌های 20 درصدی پرداخت کمتر. این نرخ در هفته مشابه سال قبل 107 واحد کاهش داشت.

کان افزود: «نرخ وام مسکن در هفته گذشته پس از افزایش اخیر بازدهی خزانه‌داری که به دلیل فشارهای تورمی فزاینده و انتظارات بازار از سیاست‌های تهاجمی‌تر فدرال رزرو افزایش یافت، افزایش یافت.»

افزایش شدید نرخ وام مسکن طی چند ماه گذشته تقاضا برای تامین مالی مجدد را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. حجم برنامه در طول هفته 9 درصد کاهش یافته و نسبت به هفته مشابه سال قبل 54 درصد کاهش یافته است. سهم تامین مالی مجدد درخواست ها از 56.2 درصد در هفته قبل به 52.8 درصد از کل درخواست ها کاهش یافت. این پایین ترین سطح از جولای 2019 بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا