بورس

مایکروسافت با کاهش اپل به با ارزش ترین سهام جهان تبدیل شد | اخبار فناوری

مایکروسافت با 2.2 درصد افزایش به ارزش بازار 2.49 تریلیون دلار و اپل 1.8 درصد پس از اعلام درآمد سه ماهه چهارم سقوط کرد.

توسط و بلومبرگ

سقوط سهام اپل در روز جمعه، مایکروسافت را به جایگاه بزرگترین شرکت بورسی جهان بر اساس ارزش بازار سوق داد.

اپل پس از گزارش درآمد سه ماهه چهارم که کمتر از میانگین تخمین های تحلیلگران بود، ۱.۸ درصد سقوط کرد و ارزش بازاری ۲.۴۶ تریلیون دلاری را به سازنده آیفون داد. مایکروسافت با 2.2 درصد افزایش به ارزش بازار 2.49 تریلیون دلار رسید و پس از گزارش نتایجی که در اوایل این هفته برای یازدهمین سه ماهه متوالی پیشی گرفت، از اپل پیشی گرفت.

مایکل ماتوسک، تاجر ارشد شرکت US Global Investors در یک مصاحبه تلفنی گفت: «اگر به دنبال امنیت در فناوری هستید، احتمالاً مایکروسافت برای من یک شرط امن‌تر از اپل به نظر می‌رسد. اگر رکودی در اقتصاد وجود داشته باشد، انتظار دارم مایکروسافت بهتر بایستد، زیرا محصولاتش در کسب و کارهای بیشتری متنوع هستند.

آخرین باری که مایکروسافت اپل را کنار گذاشت، در نیمه اول سال 2020 بود، زیرا سرمایه گذاران به سمت سهام در حال رشد در بحبوحه همه گیر کووید-19 هجوم آوردند. مایکروسافت بهترین سود هفتگی خود از نوامبر را به ثبت رساند.

در ماه ژوئن، مایکروسافت جای خود را در کتاب های تاریخ به عنوان دومین شرکت دولتی ایالات متحده باز کرد که به ارزش بازار به 2 تریلیون دلار رسید، زیرا با شرط بندی ها مبنی بر اینکه تسلط محاسبات ابری آن در دنیای پس از کرونا گسترش بیشتری خواهد یافت، تقویت شد. سهام آن بهتر از Apple و Amazon.com Inc. امسال به دلیل انتظارات رشد بلندمدت برای درآمد و درآمد، و گسترش در زمینه هایی مانند یادگیری ماشین و محاسبات ابری. مایکروسافت بیش از 49 درصد رشد کرده است در حالی که اپل حدود 13 درصد و آمازون بیش از 3 درصد رشد کرده اند.

سهام آن ارزان نیست، و آنها با حق بیمه 20 درصد در شاخص فناوری 100 نزدک معامله می شوند. اما ارزش‌گذاری‌های بالا مانع از آن نشد که سرمایه‌گذاران امسال به موقعیت‌های خود در سهام فناوری اضافه کنند. Nasdaq 100 همسو با S&P 500 است که هر کدام بیش از 22 درصد رشد داشته و شاخص Nasdaq Composite حدود 20 درصد افزایش یافته است.

«اندازه، اندازه و قدرت، قدرت می‌آورد. این همان چیزی است که دیدن آن لذت بخش است. ماتوسک گفت: “مایکروسافت در دهه 90 یک ستاره راک بود – یکی از چهار سوارکار – و واضح است که آنها جادوی خود را پس گرفته اند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا