متاورس

قیمت NFT های زمین مجازی در متاورس سر به فلک می کشد اما آیا بازار بیش از حد گرم می شود؟

به عصر هجوم دیجیتالی زمین خوش آمدید، جایی که سرمایه‌گذاران، برندها و افراد ثروتمند هدف خود را برای داشتن یک زمین مجازی در منطقه متاورس قرار داده‌اند.

بازار سرزمین‌های مجازی در فراجهان «چهار بزرگ» – Decentraland، Somnium Space، Cryptovoxels و Sandbox – در سال 2021 از 440 میلیون یورو فراتر رفت و انتظار می‌رود این تعداد در سال 2022 دو برابر شود.

Sandbox metaverse در حال حاضر رکورددار فروش زمین است و در دسامبر گذشته یک قطعه زمین را به قیمت 3.8 میلیون یورو در یک معامله فروخته است.

آیا بازار مجازی زمین به یک حباب دیجیتال املاک تبدیل خواهد شد؟

اما آیا بازار بیش از حد گرم شده است؟ برخی از بنیانگذاران این معیارها حتی نسبت به تورم قیمتی که قطعه زمین در دنیای اجتماعی مجازی آنها به همراه دارد هشدار می دهند.

آرتور سیشف، مدیرعامل و بنیانگذار Somnium Space، در گفتگو با یورونیوز نکست، از هجوم سفته‌بازی‌های مالی که باعث افزایش قیمت‌ها در اکوسیستم شده است ابراز تاسف کرد.

سیشوف گفت: “هیجان های زیادی وجود دارد و بازیگران زیادی در بازار وجود دارند که متأسفانه سعی در سوء استفاده از مردم دارند.”

افراد زیادی وجود دارند که نمی‌دانند چرا خرید می‌کنند و سعی می‌کنند در مورد آن حدس بزنند، که کاملا غیرقابل قبول است و هرگز نباید این کار را انجام دهند.»

به گفته Sychov، سرمایه‌گذاران NFT زمین مجازی را خریداری می‌کنند تا در نهایت سود کسب کنند، زیرا قیمت‌ها در تضاد با اخلاق دنیای اجتماعی مجازی است که باید حول محور سازندگان، ایجاد جوامع، اشتراک‌گذاری هنر و تبادل تجربیات در فضای مجازی باشد.

«حباب – و باید بگویم، رسانه‌ها نیز در آن شریک هستند، زیرا مقالات یا ویدیوهای خبری به جزئیات نمی‌پردازند، درست است؟ فقط قیمت ها را ذکر می کنند چون ذکر آن بسیار جذاب است و من این را درک می کنم.

اما این نوع شامپاین را ایجاد می کند که مردم می گویند، “اوه خدای من، باشه، پتانسیل کسب درآمد وجود دارد و من می خواهم آن بسته را بخرم.” مهم نیست این بسته چیست، من حتی نمی سازم [on it or] مراقبش باش. من فقط آن را می خرم و امیدوارم بعداً آن را با قیمت بالاتر بفروشم.

قبل از اینکه اعلام هیجان انگیز متا در مورد قصدشان برای ساخت متاورس ایده دنیای اجتماعی مجازی را در صدر دستور کار خبری قرار دهد، ایده فروش توطئه های مجازی این بود که به شرکت کنندگان در جوامع مختلف فرصتی برای ساختن در داخل شبکه های مجازی می داد. جهان و افزایش تجربه کلی برای کاربران.

از آنجایی که Somnium Space یک دنیای مجازی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین است که در آن قطعات زمین در بازارهایی مانند Parcel و OpenSea معامله یا حراج می شود، Sychov کنترل کمی بر قیمت های دیکته شده توسط تقاضای بازار دارد.

خرید زمین مجازی چگونه است؟

فروش زمین مجازی مانند فروش NFT عمل می کند. مالکیت توسط یک قطعه کد منحصر به فرد ذخیره شده در بلاک چین تضمین می شود که حقوق افراد را در مورد دارایی دیجیتال به روشی غیرقابل تغییر تأیید می کند.

دیو کار، که قبلا در Decentraland بود و در حال حاضر در مجتمع مجازی املاک و مستغلات Parcel درگیر است، گفت: “زمین یک NFT است، بنابراین سند مالکیت شما متعلق به شما است، و مال شما برای همیشه است.”

همچنین مکانیسم‌هایی در حال توسعه وجود دارد، مانند اجاره و خرده‌فروشی برای NFT، یعنی تقسیم NFT به طوری که مردم بتوانند بخشی از NFT را به طور عمومی مالک شوند. و این چیزی است که به سرعت در حال توسعه است.»

آیا برای شرکت در متاورس باید صاحب زمین باشید؟

در حالی که آن …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا