بازرگانی

قیمت مسکن در ماه اوت به خنک شدن احتمالی اشاره دارد: S&P Case-Shiller

تابلویی در مقابل خانه های جدید برای فروش در کلبه های همیلتون در 24 سپتامبر 2020 در نواتو، کالیفرنیا قرار داده شده است.

جاستین سالیوان | گتی ایماژ

نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است رشد قیمت در بازار مسکن که بیش از حد گرم است، کاهش یابد.

بر اساس شاخص‌های S&P CoreLogic Case-Shiller، قیمت‌ها در ماه آگوست، مشابه ماه قبل، 19.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت. این اولین باری است که از اوایل سال 2020 تاکنون سودهای سالانه را افزایش نداده است.

افزایش سالانه مجتمع 10 شهر 18.6 درصد بود، از 19.2 درصد در جولای. کامپوزیت 20 شهر نسبت به سال قبل 19.7 درصد افزایش یافته است که نسبت به ماه قبل 20 درصد کاهش یافته است. قیمت‌ها در همه شهرها در بالاترین حد خود قرار دارند.

کریگ لازارا، مدیر عامل و رئیس جهانی سرمایه‌گذاری ایندکس، گفت: «ما قبلاً پیشنهاد کرده‌ایم که قدرت در بازار مسکن ایالات متحده تا حدی ناشی از واکنش به همه‌گیری کووید است، زیرا خریداران بالقوه از آپارتمان‌های شهری به خانه‌های حومه شهر نقل مکان می‌کنند. استراتژی در S&P DJI. داده‌های اوت همچنین نشان می‌دهد که رشد قیمت مسکن، اگرچه هنوز بسیار قوی است، ممکن است شروع به کندی کرده باشد.

فینیکس، سن دیگو، و تامپا، فلوریدا، بالاترین سود سالانه را در بین 20 شهر در ماه اوت داشته اند. فینیکس با افزایش 33.3 درصدی قیمت در سال نسبت به سال گذشته پیشتاز بود و پس از آن سن دیگو با 26.2 درصد و تامپا با 25.9 درصد قرار گرفتند.

هشت شهر از 20 شهر افزایش قیمت بیشتری را در سال منتهی به آگوست 2021 نسبت به سال منتهی به جولای 2021 گزارش کردند.

افزایش قیمت تا حدی تحت تاثیر نرخ های پایین تر وام مسکن در ماه های جولای و آگوست بود. متوسط ​​نرخ وام ثابت 30 ساله محبوب در ژوئیه به زیر 3 درصد کاهش یافت و تا اواسط سپتامبر ادامه یافت. سپس به شدت شروع به افزایش کرد و طبق اخبار روزانه وام مسکن اکنون حدود 3.25 درصد است. نرخ های بهره بالاتر ممکن است فشار را از قیمت مسکن در ماه های آینده کم کند.

با این حال، قیمت مسکن به احتمال زیاد کاهش قابل توجهی ندارد، زیرا تقاضای خریداران و سرمایه گذاران همچنان بالاست. عرضه خانه برای فروش، به ویژه در انتهای پایین بازار، هنوز بسیار ناچیز است. برخی از منابع جدید در تابستان وارد شده اند، اما دوباره شروع به کاهش می کنند.

سلما هیب، معاون اقتصاددان ارشد CoreLogic گفت: «تداوم تقاضای قوی در میان خریداران خانه سنتی با افزایش تقاضا در میان سرمایه گذاران در تابستان امسال تقویت شده است. در حالی که افزایش شدید قیمت مسکن دامنه خریداران را محدود می کند، به ویژه خریدارانی که برای اولین بار خریداری می کنند، عمق عدم تعادل عرضه و تقاضا و تقاضای قوی در میان افراد پردرآمد همچنان باعث افزایش قیمت ها خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا