رمز ارز

قیمت بیت کوین برای اولین بار در دو هفته گذشته به بالای 41000 دلار رسید

منبع: AdobeStock / NaMaKuKi

بیت کوین (BTC) پس از رد شدن در همان سطح در آخر هفته، امروز دوباره از مرز 40000 دلار شکست. شکست بزرگ در روز قدرتمندی هم برای بیت کوین و هم برای بازار ارزهای دیجیتال گسترده‌تر اتفاق می‌افتد، به طوری که اکثر سکه‌ها اکنون در 24 ساعت گذشته سبز شده‌اند.

در ساعت 16:43 UTC، قیمت بیت کوین به 41133 دلار رسید که 5 درصد در 24 ساعت گذشته و نزدیک به 7 درصد در هفت روز گذشته افزایش یافته است. اتریوم (ETH) با قیمت ۲۸۲۵ دلار معامله می‌شود و ۲ درصد در روز و ۷ درصد در هفته افزایش یافته است.

حرکت قوی برای BTC در حالی انجام می شود که بازارهای سهام ایالات متحده پس از پایان هفته در وال استریت باز می شوند و شاخص S&P 500 در مقایسه با قیمت بسته شدن آن در روز جمعه کمی پایین تر است. در زمان انتشار، شاخص بسیار مهم با 0.1 درصد کاهش نسبت به روز، با قیمت 4378 دلار معامله می شود.

صعود بیت کوین با وجود تنش های ژئوپلیتیکی قابل توجه بین غرب و روسیه به دلیل جنگ در اوکراین رخ داد. تحریم‌های مرتبط با جنگ، روبل رسمی روسیه را در برابر دلار آمریکا کاهش داده است، و برخی از روس‌ها به بیت‌کوین و استیبل کوین‌های متصل به دلار آمریکا به عنوان راهی برای محافظت از پس‌انداز خود علاقه نشان می‌دهند.

او گفت: “اگر شهروندان روسیه به طور گسترده درک می کردند که می توان با بیت کوین از تحریم ها جلوگیری کرد، ممکن بود اکنون شاهد افزایش شدید قیمت باشیم.” اقتصاد کوانتومی متی گرینسپن، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، در یادداشتی پیش از افزایش قیمت اخیر گفت.

وی افزود: «شاید این نشانه این باشد که ما هنوز در روزهای اولیه هستیم.

همزمان، گزارش ها همچنین بعدازظهر روز دوشنبه در اروپا مشخص شد که مذاکرات بین مقامات روسیه و اوکراین پایان یافته است و اکنون نمایندگان برای رایزنی های بیشتر قبل از دور دوم مذاکرات به پایتخت های خود باز خواهند گشت.

اد تاجر محبوب کریپتو در اظهار نظر در مورد وضعیت فعلی بازار بیت کوین در توییتر گفت که “مطمئن است” که بیت کوین به 42000 دلار خواهد رسید که به نظر او منطقه مقاومت طبیعی بعدی است.

____
بیشتر بدانید:
بازارهای سنتی، زیان ارزهای دیجیتال و بورس مسکو امروز با آغاز مذاکرات کیف و مسکو باز نمی شود.
تحلیلگران با اشاره به سیگنال خرید می گویند علیرغم بهبود، بیت کوین و کریپتوس فضای بیشتری برای سقوط دارند.

بیت کوین، بحران اوکراین و معضل بانک مرکزی
تهاجم روسیه به اوکراین: بیت کوین قرار است در هر دو طرف نقش داشته باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا