متاورس

فیس بوک تنها شرکت سازنده متاورس نیست. در اینجا سایر شرکت هایی هستند که با متا رقابت می کنند

پس از اینکه فیس بوک با تغییر نام شرکت مادر خود به متا در تلاش برای دنبال کردن فرصت ها در “متاورس”، دیوانگی ایجاد کرد، ده ها شرکت برنامه های خود را برای واقعیت مجازی (VR) اعلام کردند.

متاورس اصطلاحی است که در سال 1992 در رمان علمی تخیلی “Snow Crash” برای ترکیب پیشوند “meta” (به معنای نشان دادن یا نشان دادن درک واضح از خود) و کلمه “universe” برای توصیف دنیای مجازی قابل دسترسی با فناوری VR ابداع شد.

دنیای مجازی می تواند نحوه کار، تجارت، شبکه و خرید ما را تغییر دهد که همه اینها فرصت بزرگی را به برندها می دهد.

euronews.next نگاهی به برخی از شرکت هایی می اندازد که در حال ساختن آینده فناوری هستند.

تنسنت

گفته می‌شود که غول رسانه‌های اجتماعی و بازی‌های چینی Tencent در حال ورود به Metaverse است و کارشناسان می‌گویند دنیای مجازی می‌تواند نبردی بین Meta و Tencent باشد.

امسال، South China Morning Post گزارش داد که این شرکت چینی چندین علامت تجاری مرتبط با Metaverse را برای سایت اجتماعی QQ خود ثبت کرده است. اما این شرکت به طور رسمی هیچ برنامه ای برای شروع متاورس اعلام نکرده است.

Tencent دارای شراکت های استراتژیک مانند Epic Games و پلتفرم بازی Roblox است. علاوه بر این، امپراتوری Tencent در سراسر دفاتر مجازی و پرداخت های تلفن همراه گسترده است، بنابراین مخاطبان زیادی در بسیاری از صنایع خواهد داشت.

اما سرکوب فعلی چین در صنعت اینترنت ممکن است به این معنی باشد که آینده متاورس نامشخص است. تنسنت گفت، اگرچه معتقد است پکن “اساساً مخالف توسعه متاورز نیست”، تا زمانی که تجربه کاربر “تحت چارچوب قانونی ارائه شود.”

Roblox Inc

پلتفرم بازی‌های ویدیویی Roblox Corporation تنها امسال برای عموم منتشر شد، اما در ماه نوامبر، برنامه‌هایی را برای یک متاورس که حول بازیکنانش ساخته شده است، اعلام کرد.

این شرکت می‌گوید که می‌خواهد فضای مجازی ایجاد کند که در آن افراد بتوانند «در میلیون‌ها تجربه سه‌بعدی برای یادگیری، کار، بازی، ایجاد و اجتماعی شدن گرد هم آیند».

نیکیلند

برندها همچنین از این فرصت برای ورود به دنیای متاورز و دیدن پتانسیل تبلیغاتی عظیم استفاده می کنند. غول پوشاک ورزشی نایک در حال همکاری با Roblox برای ایجاد دنیای مجازی به نام Nikeland است.

این به کاربران امکان می‌دهد آواتارهای خود را در لباس‌ها و کفش‌های ورزشی نایک بپوشند و شامل عرصه‌ها، زمین‌ها و ساختمان‌های نایک می‌شود که به بازیکن اجازه می‌دهد در بازی‌هایی مانند Tag رقابت کند. در حال حاضر، استفاده از آن رایگان خواهد بود.

دایسون

لباس تنها موردی نیست که می تواند جایگاه خود را در متاورژن ها پیدا کند. سازنده لوازم خانگی Dyson که به خاطر جاروبرقی هایش معروف است، Dyson Demo VR را ساخته است.

این به شما امکان می دهد از فناوری شبیه سازی و تجسم استفاده کنید تا بتوانید سشوار، اتو مو و اتو مو را در خانه آزمایش کنید.

پویایی دین

این فقط شرکت های بزرگ فناوری نیستند که روش های توصیفی خود را می سازند.

استارت آپ نرم افزار واقعیت مجازی ایسلندی Aldin Dynamics در حال ساخت دنیای مجازی بر اساس بازی Waltz of the Wizards است. آلدین می خواهد مکانی را فراهم کند که در آن تخیل شما زنده شود.

بازی های حماسی

اپیک گیمز همیشه در متاورز بوده است. شرکت سازنده بازی ویدیویی Fortnite به چیزی بیش از یک بازی تیراندازی تبدیل شده است.

بازیکنان مجاز به شرکت در مهمانی ها و کنسرت های رقص مجازی هستند، مانند جشن هایی که برای یک ستاره پاپ برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا