بازرگانی

فروش خانه های جدید در ایالات متحده به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید زیرا میانگین قیمت آن بالای 400000 دلار باقی ماند.

خانه های تازه ساخته یک خانواده برای فروش در Encinitas، کالیفرنیا، 31 ژوئیه، 2019.

مایک بلیک | رویترز

فروش خانه های جدید برای یک خانواده در ایالات متحده در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید، اما افزایش قیمت خانه باعث می شود که هزینه مالکیت خانه برای برخی از خریدارانی که برای اولین بار خریداری می کنند، کمتر شود.

وزارت بازرگانی روز سه‌شنبه اعلام کرد که فروش خانه‌های جدید با جهش ۱۴ درصدی به نرخ سالانه تعدیل شده فصلی به ۸۰۰ هزار واحد در ماه گذشته رسید که بالاترین سطح از ماه مارس است. سرعت فروش اوت از 740000 دستگاهی که قبلا گزارش شده بود به 702000 دستگاه تغییر یافت. فروش در جنوب پرجمعیت و همچنین در غرب و شمال شرق افزایش یافت. با این حال، آنها در غرب میانه سقوط کرده اند.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که فروش خانه‌های جدید که بیش از 10 درصد از فروش خانه در ایالات متحده را تشکیل می‌دهد، به 760000 واحد افزایش یابد. فروش در ماه سپتامبر نسبت به سال قبل 17.6 درصد کاهش یافت. در ژانویه به 993000 واحد رسید که بالاترین میزان از پایان سال 2006 بود.

تقاضای مسکن در اوایل همه‌گیری کووید-19 در میان مهاجرت گسترده از شهرها به حومه‌ها و سایر مکان‌های کم تراکم افزایش یافت، زیرا آمریکایی‌ها به دنبال مکان‌های جادارتر برای دفاتر خانگی و آموزش آنلاین بودند. با بازگشت کارگران به دفاتر و بازگشایی مدارس برای یادگیری حضوری، به لطف واکسن‌های COVID-19، شور خرید کاهش یافته است.

میانگین قیمت خانه جدید در سپتامبر با 18.7 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 408800 دلار رسید. تمرکز فروش در محدوده قیمتی 200000 تا 749000 دلار ادامه داشت. فروش در بخش قیمت 200000 دلار، مطلوب ترین بخش بازار، تنها 2 درصد از معاملات را تشکیل می دهد.

حدود 74 درصد از خانه های فروخته شده در ماه گذشته یا در حال ساخت بودند یا هنوز ساخته نشده بودند. 379000 خانه جدید در بازار وجود دارد که نسبت به اوت تغییری نکرده است. خانه های در حال ساخت 62.5 درصد از سهام را تشکیل می دهند، در حالی که نسبت خانه های ساخته نشده حدود 28 درصد است.

سازندگان به دلیل فقدان ورودی های کلیدی مانند مس و فولاد به دلیل زنجیره تامین تحت فشار هستند. چوب اره شده برای قاب بندی هنوز گران است، در حالی که نیروی کار و برخی از لوازم خانگی نیز کمیاب هستند.

دولت هفته گذشته گزارش داد که شروع مسکن و مجوزهای ساخت در ماه سپتامبر کاهش یافته است.

با سرعت فروش در سپتامبر، 5.7 ماه طول می کشد تا عرضه خانه ها در بازار تسویه شود که نسبت به 6.5 ماه در آگوست کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا